українська російська англійська
До 2015 року Україна перейде на новий рівень митної інфраструктури, - Олександр Клименко
24.07.2013 | 17:07
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

За два роки українська митниця перейде на новий рівень інфраструктури, який спростить умови перетину кордону. Про це 24 липня на брифінгу в Будинку Уряду заявив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

 «В нашій п’ятирічній стратегії зазначено, що до 1 січня 2015 року в Україні буде здійснено перехід на якісно новий, сучасний рівень митної інфраструктури. Це важливе іміджеве питання для нашої країни. Ми вважаємо, що зможемо виконати це завдання, як у минулому році змогли в стислі строки розбудувати в Україні 476 центрів для обслуговування платників податків», - заявив Міністр.

Олександр Клименко зазначив, що у 2013 році Урядом України спільно з країнами-сусідами запланована розбудова 10 нових та реконструкція 5 існуючих пунктів пропуску для міжнародного та міждержавного автомобільного сполучення.  Переважна їх більшість знаходиться на західному кордоні країни.

«Ми розширюємо інфраструктуру таких пунктів, будуючи під’їзні шляхи, дорожні розв’язки, переходи, стоянки. Наша мета – створення максимально комфортних умов для громадян та гостей нашої країни», – розповів Міністр.

За словами Олександра Клименка, прогнозний обсяг бюджетного фінансування таких робіт у 2013 році становить близько 30 млн. гривень.

 «Ми активно працюємо над залученням додаткових джерел фінансування. У рамках попередніх домовленостей щодо реалізації інфраструктурних проектів програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства підписано два грантові контракти на 7,7 млн. євро», - додав Міністр.

Так, згідно з планом передбачених робіт, реконструкція пунктів пропуску з Румунією «Дяківці» та «Красноїльськ» дозволить підвищити рівень митного оформлення та перевести їх із категорії місцевих до категорії міжнародних.

Пункти пропуску з Угорщиною «Дзвінкове» та «Косино» після реконструкції отримають вагові комплекси та бокси для поглибленого огляду, що створить умови для надання якісного сервісу та здійснення поглибленого митного контролю.

На пункті «Порубне» на кордоні з Румунією буде облаштована вантажна ділянка, яка дозволить щодобово оформлювати близько 300 вантажівок.

За рахунок фінансової підтримки ЄС в рамках ППС ЄІСП  «Польща-Білорусь-Україна» на 2007-2013 роки передбачена реконструкція та будівництво об’єктів митної інфраструктури на пункті пропуску «Ужгород». В рамках масштабного проекту «Ефективний та безпечний кордон між Румунією і Україною»  буде здійснено будівництво пункту пропуску «Дякове».

Нагадаємо, роботи з розбудови та реконструкції митних пунктів на українських кордонах є завданням Міністерства доходів і зборів у рамках Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

версія для друку