українська російська англійська
Україна та Палестина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в аграрному секторі
24.07.2013 | 17:57
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна планує збільшити експорт вітчизняної сільгосппродукції на палестинський ринок. Зокрема, Україна може наростити постачання зернових, борошна та круп, а також розпочати експорт м'ясо-молочної продукції, цукру, кондвиробів. Відповідний меморандум 24 липня підписали Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк та Міністр сільського господарства Палестини Валід Махмуд Мухаммад Ассаф.

«Основним напрямком у співпраці України та Палестини є торгово-економічне партнерство у галузі сільського господарства. Так, за 5 місяців 2013 року Україна поставила до Палестини продукції АПК на суму 2,6 мільйона доларів. Після підписання Меморандуму наше торгове партнерство в аграрному секторі значно розшириться та вийде на якісно новий рівень», −  зазначив Микола Присяжнюк.

За його словами, наразі Україна експортує до Палестини переважно крупи, борошно, зернові та олію. Однак, після підписання Меморандуму Україна може розпочати постачання на палестинський ринок м'ясо-молочної продукції, яєць, цукру, кондитерських виробів тощо.

Своєю чергою, Валід Махмуд Мухаммад Ассаф додав, що співпраця з Україною в галузі сільського господарства має велике значення для Палестини. Адже щороку Палестина імпортує сільгосппродукції майже на 1 мільярд доларів. Переважно це зернові, цукор, борошно, крупи, кондитерські вироби та продукція тваринництва. Тому присутність української аграрної продукції на палестинському ринку може збільшитися. Особливе зацікавлення палестинська сторона виявила в імпорті української м’ясної продукції та комбікормів.

Сторони зазначили, що на сьогодні є всі можливості для нарощення товарообігу сільгосппродукції  між Україною та Палестиною, та домовилися про поглиблення співробітництва.

Довідково

У 2012 році показники товарообігу сільськогосподарської продукції між Україною та Палестиною становили 5,4 млн. дол. З них експорт продуктів борошномельно-круп’яної промисловості склав 2,5 млн. дол., зернових – 1,5 млн дол., олії – 1,3 млн. дол. Експорт до Палестини становив 100% від загального товарообігу.

версія для друку