українська російська англійська
МОЗ вивчає можливості вітчизняних виробників "швидких"
25.07.2013 | 09:14
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У Міністерстві охорони здоров'я України відбувся огляд сучасних автомобілів швидкої допомоги типу В та С, що виробляються в Україні. Спеціалістами нині вивчаються сучасні виробничі можливості вітчизняних виробників. Передусім визначається відповідність авто Національному стандарту України «Автомобілі швидкої медичної допомоги та їхнє устаткування, технічні вимоги та методи випробування» ДСТУ 7032:2009, що містить базові вимоги, виконання яких створює передумови використання авто для надання екстреної медичної допомоги. Однак не менш важливим є зручність автомобіля для ефективної роботи бригади, високоефективність та надійність встановленого в «швидкій» обладнання. Було продемонстровано нові розробки вітчизняного виробника, які раніше не презентувалися, оснащені обладнанням європейського виробництва, що суттєво підвищує якість надання екстреної медичної допомоги.

В огляді взяли участь керівництво Міністерства охорони здоров'я України, фахівці відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України, експерти галузі.

Робота з переоснащення системи екстреної медичної допомоги, зокрема, забезпечення заміни морально і технічно застарілих автомобілів швидкої медичної допомоги ведеться з квітня 2013 року за дорученням Президента України щодо прискорення модернізації медичної сфери та реалізації соціально значущих проектів у регіонах України. Це робиться, зокрема, для вжиття в установленому порядку заходів щодо закупівлі не менше 1000 одиниць автомобілів швидкої медичної допомоги для регіональних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

На виконання цих завдань з державного бюджету спрямовується 922 млн гривень. 24 липня 2013 року Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» №395-VII, яким запроваджується нова бюджетна програма «Розвиток служби екстреної медичної допомоги (придбання медичного автотранспорту) для закладів охорони здоров'я України».

Процедура закупівель розпочнеться у першій половині серпня. Відповідно до доручення Президента, до 1 жовтня 2013 року МОЗ України повинно завершити заходи із закупівлі авто.

версія для друку