українська російська англійська
Хмельниччина активно розвиває та поглиблює міжнародне співробітництво
25.07.2013 | 13:01
Хмельницька ОДА

25 липня відбулася зустріч голови Хмельницької облдержадміністрації Василя Ядухи з Послом Держави Ізраїль Реувен Дін Елеем та заступником Голови Місії Держави Ізраїль в Україні Іцхак Кармель Каганом. Це перша така зустріч, на якій обговорили питання налагодження співробітництва.

«Хмельниччина має великий потенціал і готова до капіталовкладень в її економіку. Регіон визнали на тільки в Україні, а й далеко за межами, він привабливий для іноземних інвесторів. Сьогодні область здійснює зовнішньоторговельні операції з 90 країнами Європи і світу. Тільки у цьому році експорт товарів збільшився на 22%, прямі іноземні інвестиції зросли на 5%. В економіку області інвестує 41 країна», - сказав Василь Ядуха у ході зустрічі. Він наголосив, що в області реалізується прозора і відкрита інвестиційна політика, а обласна влада всіляко сприяє інвесторам. Також ознайомив поважних гостей з потенціалом краю, розповів про найбільші інвестиційні проекти.

Очільник краю також наголосив на тому, що в області є порозуміння з усіма національностями, релігійними організаціями та конфесіями, панує мир і злагода. Зокрема, обласна влада співпрацює з благодійним фондом «Хесед Бешт» - благодійною організацією, яка створена для допомоги малозахищеним групам єврейського населення, збереження національної культури та свідомості єврейського народу.

Посол Держави Ізраїль, зокрема, наголосив, що в країні багато ресурсів вкладається в науку. Відтак є великі напрацювання в галузях охорони здоров’я та освіти, тваринництві та птахівництві, мають високі технології у сільському господарстві, енергозбереженні, заощадженні та очистці води. Посол висловив готовність поділитися досвідом і напрацюваннями в багатьох галузях. Кваліфіковані фахівці можуть проводити семінари та курси як на Хмельниччині, так і зустріти групу зацікавлених осіб на своїй території.

Голова облдержадміністрації, в свою чергу, зауважив, що Хмельниччина готова поглиблювати співробітництво з Ізраїлем. Варто зазначити, що за січень-травень поточного року експорт товарів з області в цю державу збільшився удесятеро і становив більше 6 мільйонів доларів. Чотири підприємства експортували зернові культури, продукцію борошномельно-круп’яної промисловості, насіння та плоди олійних рослин, алкогольні та безалкогольні напої, деревину та вироби з деревини.

Василь Ядуха також наголосив, що делегація від області готова переймати досвід своїх колег в Ізраїлі. Найбільше цікавить питання розвитку житлово-комунального господарства в контексті розвитку енергозберігаючих технологій. «В Україні впроваджуються системні реформи в енергетиці. Президент нашої держави Віктор Янукович ставить завдання впродовж найближчих трьох років скоротити споживання газу наполовину. Відтак, в області активно працюємо над впровадженням енергозберігаючих технологій».сказав голова адміністрації. Впровадження досвіду колег в галузях освіти та медицини, сільському господарстві, можливості переробки сміття та пластику – також в колі уваги обласної влади.

На завершення зустрічі Василь Ядухи висловив переконання, що сьогоднішня зустріч стане поштовхом для налагодження тіснішої взаємовигідної співпраці. Сторони домовилися, що в найкоротші строки обласна влада опрацює та підготує пропозиції, які надішле у посольство.

версія для друку