українська російська англійська
Аграрний сектор продовжує нарощувати показники: обсяг сільгоспвиробництва зріс на 15 %
25.07.2013 | 13:48
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У 2013 році держава продовжила надавати підтримку для розвитку галузі тваринництва. Для цього у державному бюджеті передбачено 650 мільйонів гривень. Наразі завдяки дотаціям та іншим формам допомоги, в Україні вдалося наростити поголів’я худоби та виробництво продукції тваринництва. Загалом же, за півроку обсяг сільськогосподарського виробництва зріс на 15,5% порівняно з минулим роком.

Вже протягом декількох років держава надає допомогу аграріям, які займаються тваринництвом. Започатковані програми підтримки допомогли відродити галузь. Зокрема, завдяки виплаті дотації за утримання та збереження молодняку ВРХ від початку року вдалося наростити поголів’я ВРХ у господарствах населення на 5,2%.

Також держава частково компенсує одноосібникам вартість придбання доїльних апаратів. Завдяки цьому селяни можуть значно покращити якість молока та збільшити закупівельні ціни на нього.

З цього року в країні запрацював ще один напрямок підтримкидотація за вирощений та проданий на забій молодняк ВРХ та свиней. Таку державну допомогу отримують як селяни, так фермери і кооператори. Загалом же від початку року зросло виробництво яловичини на 1,4%, свинини − на 7,1%, і курятини − на 14,2%. 

Уряд продовжує працювати над удосконаленням існуючих програм підтримки для одноосібників, і, відповідно до Програми активізації економіки, стимулює будівництво та реконструкцію великих тваринницьких комплексів.

Загалом аграрний сектор став чи не єдиним в економіці держави, який продемонстрував значний приріст за перше півріччя цього року. Так, за 6 місяців вдалося наростити виробництво на 15,5%. У першому півріччі 24 області продемонстрували зростання сільгоспвиробництва. Зокрема, лідерами стали Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Вінницька та Одеська області. Сільгосппідприємства наростили виробництво на 27,5%, а господарства населення – на 6,4%. 

 

версія для друку