українська російська англійська
Україна зацікавлена в розвитку економічного співробітництва з Іраком
26.07.2013 | 09:17
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна приділяє велику увагу розвитку ефективних торгових відносин з Іраком, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов під час зустрічі з Міністром торгівлі Республіки Ірак Хайраллахом Хасаном Бабекером.

«У нас немає протиріч щодо шляхів і механізмів розвитку наших торговельно-економічних відносин», - підкреслив Міністр.

Він зазначив, що товарообіг між країнами з року в рік збільшується та за підсумками 2012 року досяг рекордних 872,5 млн. дол.

Ігор Прасолов повідомив, що насамперед іракський ринок цікавий для вітчизняних металургійних підприємств. Так, Україна зацікавлена у розширенні як номенклатурного ряду, так і обсягів поставок металопродукції в Ірак.

Крім того, на його думку, має продовжуватись робота з залучення українських компаній сфери машинобудування до реалізації проектів в Іраку. Має що запропонувати іракському ринку і вітчизняна хімічна промисловість.

Також Ігор Прасолов, оцінюючи перспективи розвитку економічних відносин між країнами, відзначив важливість розвитку міжрегіональної співпраці.

«Автономна республіка Крим, адміністрації міст Донецьк, Житомир, Херсон, Київ, Чернігів зацікавлені в поставках продукції різних підприємств до Іраку, - повідомив Міністр. - Ми зацікавлені в тому, щоб наші регіони налагоджували хороші відносини з регіонами Іраку».

Крім того, він підкреслив необхідність поглиблення співпраці країн у сфері стандартизації та повідомив про готовність української сторони підписати відповідну угоду в цьому напрямку.

«Ми готові підписати міжвідомчу угоду про співробітництво у сфері стандартизації, метрології та оцінки відповідності», - зазначив Ігор Прасолов.

У свою чергу Міністр торгівлі Республіки Ірак Хайраллах Хасан Бабекер, повідомив, що зустрічі з представниками української влади та бізнесу, проведені цього тижня, були дуже корисними.

Також він зазначив, що на сьогодні Ірак готовий вкладати значний обсяг коштів у відновлення економіки.

«З метою відновлення інфраструктури і заводів в Іраку ми буде покладатися на допомогу дружніх країн і однією з таких країн є Україна», - наголосив Хайраллах Хасан Бабекер.

Стосовно можливостей активізації товарообігу між країнами він наголосив, що на сьогодні основний обсяг українських товарів надходить на ринок Іраку через посередників і тому доцільно обговорити можливість прямих поставок товарів.

«Ми б зараз хотіли говорити про безпосереднє співробітництво з іракським ринком, зокрема відкриття філій українських компаній в Іраку, відкриття представництв, перенесення виробничих потужностей до Іраку», - зазначив Міністр торгівлі Іраку.

При цьому він повідомив, що влада Іраку готова надавати різні пільги та преференції українським промисловим компаніям, які виявлять бажання працювати на ринку Іраку.

версія для друку