українська російська англійська
На Херсонщині розроблено проект Плану дій щодо здешевлення іпотечних кредитів
29.07.2013 | 12:33
Херсонська ОДА

«З травня минулого року в Херсонській області розпочато реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення доступним житлом громадян, зокрема, відповідно до порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів», - зазначив начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Херсонської обласної державної адміністрації Григорій Ходін на черговій обласній селекторній нараді, яка відбулася під головуванням Миколи Костяка.

Так, найкращий стан справ у м. Каховка, де розроблено відповідну програму та відведено у постійне користування 2 земельні ділянки під будівництво доступного житла. Також надано дозвіл на відведення земельної ділянки для будівництва 3-4-поверхових будинків в житловому масиві Свєтлово.

Крім того, діє комплексна програма розвитку житлового будівництва до 2015 року в Чаплинському районі, відведені та оформлені під будівництво доступного житла 2 земельні ділянки у мкадовську та надано дозвіл на відведення земельної ділянки під будівництво 30 будинків доступного житла садибного типу у с.Станіслав Білозерського району.

Також, за словами Григорія Ходіна, у 2012 році за програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла в Херсонській області було укладено 6 договорів. Однак станом на 1 липня 2013 року за зазначеною програмою не укладено жодного договору внаслідок отриманих лише 1983,34 тис. грн. із запланованих 4760 тис. грн. А за програмою будівництва доступного житла укладено лише 2 договори та отримано 421,56 тис. грн., хоча планувалося отримати 1300 тис. грн.

Тому одним з дієвих шляхів вирішення вищезазначеної проблеми в Херсонській області є надання можливості будівництва 15 – 20 квартирних житлових будинків, які мають невелику кошторисну вартість та приблизно річний термін будівництва.

Окрім того, управлінням містобудування та архітектури Херсонської обласної державної адміністрації розроблений проект Плану дій на 2013 - 2014 роки щодо реалізації в області соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича стосовно здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла, який на сьогодні погоджений відповідними структурними підрозділами облдержадміністрації та територіальними управліннями і найближчим часом буде наданий на затвердження голові обласної державної адміністрації.

Заслухавши доповідь, голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк надав доручення головам районних державних адміністрацій та міським головам до 1 серпня 2013 року ще раз проаналізувати стан виконання проблеми будівництва доступного житла та вжити відповідних заходів щодо покращення ситуації.

 

 

версія для друку