українська російська англійська
Обрано кращий ескізний проект пам'ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі
29.07.2013 | 16:19
Київська МДА

28 липня 2013 року відбулося оголошення результатів Всеукраїнського бліц-конкурсу на визначення кращого ескізного проекту пам’ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі.

За одностайним рішенням членів журі першу премію було віддано проекту з міста Києва, виконаному авторським колективом «Архітектурне бюро Проценко» у складі: Ігор Проценко, Андрій Моложанов, Ірина Кріль, Анна Потапова, Микита Гусев.

Другу премію отримав проект з міста Ірпінь. Автори проекту –  студент Київського Національного університету будівництва і архітектури – архітектор Ярослав Макарчук та скульптор Артем Стрембіцький.

Третя премія дісталась проекту з міста Києва. Автор проекту – скульптор Ганна Кисельова, архітектори – Янош Віг, Тетяна Чорна (Архітектурне бюро «Я. Віг і партнери»).

Зауважимо, що загалом на конкурс було подано 21 роботу учасниками з різних міст України: Києва, Бердянська, Львова, Харкова, Одеси, Дніпропетровська та Донецька.

За результатами громадського голосування, що проходило на сайті Департаменту та його офіційній сторінці facebook, з 1498 голосів більшість (305) було віддано проекту, що отримав Першу премію від професійного Журі.

Вперше, з досвіду Департаменту містобудування та архітектури у проведенні громадського голосування, думка спеціалістів співпала з вподобаннями громадськості.

Нагадаємо, конкурс на створення пам’ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі на Набережному шосе оголосили ще у квітні. Відповідне розпорядження на виконання завдань Президента України Віктора Януковича щодо підготовки до святкування ювілею Хрещення підписав очільник КМДА Олександр Попов.

 

версія для друку