українська російська англійська
У Рівненській області на модернізацію районної поліклініки спрямують 16 млн. грн.
29.07.2013 | 17:54
Рівненська ОДА

Оновлене за бюджетні гроші приміщення слугуватиме не лише сучасною поліклінікою, а й повноцінним лікувальним корпусом. Адже в ньому планують облаштувати приймальне та реанімаційне відділення, а також оперативної хірургії. Нині площ для інтенсивної терапії нема. Натомість після реконструкції облаштують приймальне відділення, а поряд із ним реанімаційні зали. Крім того, їх з’єднають вантажним ліфтом із хірургічними оперблоками. Водночас палати для пацієнтів будуть комфортними й із санвузлами, тоді як зараз у них тісняться по 8-10 післяопераційних хворих.

Аби покращити умови обслуговування пацієнтів, будівельники не лише модернізують палати й лікарські кабінети, а й повністю перекриють дах, утеплять стіни й покрівлю, замінять вікна, прокладуть нові інженерні мережі. Ці роботи першочергові, тож їх виконуватимуть цьогоріч. Натомість до другої черги віднесли модернізацію клініко-діагностичного поліклінічного відділення, оскільки повний проект реконструкції вартуватиме більше 29 мільйонів гривень. Аби роботи виконати вчасно та якісно, нині шукають будівельну фірму, яка готова реалізувати проект реконструкції, розповів заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак. За його словами, цьогоріч для модернізації зарезервували 800 тисяч гривень у районному бюджеті, а також спрямували майже 9,5 мільйона гривень районної частки та 6 мільйонів обласної частки субвенції з держказни за сусідство з атомкою. Такі бюджетні інвестиції дозволять вирішити не лише проблеми медичної, а й активізувати будівельну галузь, надавши підприємствам суттєві замовлення, акцентує Володимир Новак.

За його словами, Президент України вимагає розвитку будіндустрії, аби пожвавити економіку. Саме тому з кожним роком зростають капітальні інвестиції у модернізацію медустанов. Так, на Рівненщині за останні роки збудували сучасний перинатальний центр, центр променевої терапії, терапевтичний корпус Рокитнівської райлікарні, вдвічі розширили поліклініку Гощанської ЦРЛ, добудували фізіотерапевтичний корпус Клеванського госпіталю, а також покращили умови для медобслуговування майже у 150 селах Рівненщини, модернізувавши ФАПи й амбулаторії. Всі ці роботи виконували місцеві будівельники, які наймали на роботу фахівців із Рівненщини, чим поповнювали сімейні й місцеві бюджети, підсумував Володимир Новак.

версія для друку