українська російська англійська
Дмитро Табачник розповів про основні новації в освіті, які впроваджуються з нового навчального року
30.07.2013 | 14:44
Прес-служба Міністерства освіти і науки

У МОН відбувся брифінг Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника на тему: «Реалізація державних стандартів у новостворених підручниках».

Звертаючись до представників засобів масової інформації, Міністр освіти і науки Дмитро Табачник першочергово зазначив, що «Міністерством освіти і науки проведена системна робота з оновлення змісту освіти».

Зокрема, Міністр поінформував про основні новації нового Державного стандарту, що упроваджуватиметься у базову повну загальну середню освіту, починаючи з нового навчального року.

«По-перше, це вивчення іноземної мови з 1-го класу, по-друге, це обов’язкове запровадження у 5-х класах другої іноземної мови, а також – вивчення інформатики з 2-го класу», – розповів Міністр, зазначивши, що нові навчальні програми, які містять нові Державні стандарти для загальноосвітніх навчальних закладів, створені з урахуванням європейської практики. – При створенні навчальної програми «Сходинки до інформатики» використані рекомендації ЮНЕСКО. Цей курс розглядається як необхідний інструмент, який у сучасному інформаційному суспільстві сприятиме більш успішному навчанню учнів, усебічному розвитку дитини шкільного віку».

Рекомендаціям західних фахівців (зокрема Комітету з мовної політики Ради Європи) відповідає й нове покоління підручників з іноземних мов, що є дуже актуальним, враховуючи їх обов’язкове вивчення.

Водночас, за словами Міністра, нові підручники принципово відрізняються від своїх минулорічних попередників – зокрема, підвищеною якістю видруку та забезпеченням навчально-методичними комплектами.

Окрім того, як зазначив Дмитро Табачник, цьогоріч підвищилася не лише якість підручників – а й суттєво збільшилася їхня кількість. «Завдяки збільшенню Урядом України у Державному бюджеті коштів на видання навчальної літератури ми вперше за останні роки зможемо забезпечити створення, видрук і доставку до середніх шкіл понад 13 млн. шкільних підручників», – поінформував Міністр.

За його словами, за останні 2 роки створено та видруковано весь комплект підручників для 1-2-х класів; у 2013-му створені підручники для 5-го класу (103 назви, які виграли конкурс з-понад 5 тис. учасників) і вже зараз розпочинається випереджальний друк на наступний рік підручників для 3-го класу.

«Загальний обсяг фінансування програми видання навчальної шкільної літератури у цьому році – 243 млн. грн.», – сказав Дмитро Табачник.

«Звертаю вашу увагу, що вперше за роки незалежності України підручники для учнів 2 класу доставлено до обласних книжкових баз завчасно у травні; станом на 30 липня до обласних управлінь освіти і науки надійшло близько 5 млн. підручників 5-го класу – це понад 75% загального тиражу. Щодня до регіонів доставляється 350 – 420 тис. підручників, а це означає, що у першій декаді серпня повністю нові підручники надійдуть до навчальних закладів», – зазначив Міністр та підкреслив, що Міністерство щоденно проводить моніторинг доставки підручників до загальноосвітніх навчальних закладів.

 

версія для друку