українська російська англійська
Держпрограма надання у лізинг сільгосптехніки здійснюється неефективно - Держфінінспекція
30.07.2013 | 15:36
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Виконання Державної цільової програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2015 року (Програма) здійснюється неефективно. Про це повідомив директор Департаменту державного фінансового аудиту бюджетних програм та діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки Держфінінспекції України Віталій Максименко під час брифінгу сьогодні.

«Ми провели державний фінансовий аудит щодо ефективності використання державних коштів, виділених на виконання цієї Програми. І я змушений сказати, що результати аудиту – невтішні», – зазначив Віталій Максименко.

Протягом 2010-2012 рр. та за І квартал 2013 р. (період, який підлягав аудиту) на виконання Програми було виділено 940,7 млн. грн. За рахунок цих коштів було придбано 5775 одиниць сільськогосподарської техніки, зокрема, 211 зернозбиральних комбайнів, 560 тракторів та іншу сільськогосподарську техніку.

Водночас за результатами аудиту загальна сума неефективно використаних коштів державної підтримки сільгоспвиробників становить 669 млн. грн., що складає понад 71% коштів, виділених на реалізацію Програми у період, що досліджувався.

Крім того, втрати придбаних активів склали суму 98,3 млн. грн., розрахунковий обсяг недоотриманих доходів – 31 млн. грн. Ще 165,5 млн. грн. ПАТ НАК «Украгролізинг» не скерував на виконання заходів Програми, а використав на власні потреби (ПАТ НАК «Украгролізинг» і Міністерство аграрної політики та продовольства України є головними розпорядниками коштів, скерованими на виконання Програми).

Серед основних чинників, що призвели до неефективного використання коштів Програми, були закупівля сільськогосподарської техніки іноземного виробництва (умовами Програми передбачено закупівлю техніки українського виробництва); надання у лізинг сільгосптехніки структурам, які не є сільгоспвиробниками; ненадання у лізинг закупленої техніки (у 2010-2012 рр. було закуплено нової сільгосптехніки на суму 151,5 млн. грн., яка станом на 01.04.2013 так і не була передана аграріям у фінансовий лізинг, також у повторний лізинг не передано техніки на суму 146 млн. грн.); відсутність належного контролю з боку Мінагрополітики, ПАТ НАК «Украгролізинг» та ДП «Спецагролізинг» за збереженням сільськогосподарської техніки, переданої у фінансовий лізинг та на відповідальне зберігання.

За результатами проведеного аудиту з огляду на значні суми допущених неефективних витрат Держфінінспекція України запропонувала Кабінету Міністрів України визнати роботу Мінагрополітики і ПАТ НАК «Украгролізинг» у частині реалізації заходів Програми незадовільною та розглянути питання щодо відповідності займаним посадам керівників, відповідальних за вказані напрями роботи.

Довідково

Державна цільова програма реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2015 року розпочата 2007 року. Основна її мета – забезпечення українських сільгоспвиробників через фінансовий лізинг сільськогосподарською технікою вітчизняного виробництва та підтримка підприємств машинобудівної галузі.

 

версія для друку