українська російська англійська
Цього року виробництво молока зросте на 2,4%
30.07.2013 | 17:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні продовжує збільшуватися виробництво молока. Так, за попередніми прогнозами, до кінця року воно зросте на 2,4%. Це дасть змогу збільшити експорт молока та молокопродуктів на 5% та знизити імпорт на 22%. Тож, щоб подібна позитивна тенденція продовжувалася, Уряд і надалі надаватиме допомогу виробникам молока. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«В Україні від початку поточного року зберігається започаткована у 2012 році тенденція до зростання виробництва молока. Так, за півроку воно становило 5,5 мільйона тонн, що на 1% більше, ніж за відповідний період минулого року. Відповідно, зростає і виробництво кисломолочних продуктів – на 11,4%, та сирів – на 6,8%. Мінагрополітики прогнозує, що подібна динаміка збережеться і до кінця року», − зазначив Микола Присяжнюк.

Так, до кінця поточного року виробництво молока всіма категоріями господарств зросте на 2,4% і становитиме 11,6 мільйона тонн. Це дасть змогу збільшити експорт молока та молокопродуктів та зменшити імпорт.

«Очікується, що за результатами року за кордон буде експортовано молока і молокопродуктів на 5% більше, ніж у 2012 році. Також суттєво знизиться імпорт – на 22%. Такі прогнози дають нам упевненість у тому, що державні програми підтримки галузі необхідно продовжувати», − повідомив очільник відомства.

Також Микола Присяжнюк наголосив, що разом зі збільшенням виробництва зросте і внутрішнє споживання. Так, середньорічне споживання молока та молокопродуктів населенням очікується на рівні 217 кг на особу, що на 2,6 кг більше, ніж  у 2012 році.

 

версія для друку