українська російська англійська
У "Пирогово" відбудеться Міжнародний етнографічний фестиваль "ЖНИВА 2013 - Домоткань"
31.07.2013 | 15:26
Прес-служба Міністерства культури

З 2 по 4 серпня у Національному музеї народної архітектури та побуту України «Пирогово» за підтримки Міністерства культури відбудеться IV Міжнародний етнографічний фестиваль «ЖНИВА 2013 - Домоткань».

Під час фестивалю відбудуться майстер-класи народних ремесел та лунатимуть жнивні та весільні пісні.

Головною подією фестивалю «ЖНИВА 2013 - Домоткань» буде майстер- клас з  створення тканини. Споконвічно сільські люди вдома виготовляли нитки, ткали полотно та повністю забезпечували себе в побутових потребах. Домашня тканина - «домоткань» завжди несла в собі магічну енергетику «оберегу» та супроводжувала людину в усіх ключових моментах її життя.

Також відвідувачі зможуть стати учасниками старовинного жнивного обряду. Власноруч викувати серпа молотом, зжати снопа, обмолотити його, перемолоти жорнами зерно на борошно, та замісивши тісто випекти запашний сільський хліб.

З власноруч  зжатого снопа  народні майстри допоможуть зробити Дідуха. Колись він заміняв новорічну ялинку, яка не була особливо поширена в Україні до царювання Петра І. Дідух стояв на покуті та оберігав домівку й родину від злих сил.

Традицією фестивалю вже стало виготовлення та встановлення основ для гнізд лелек. За українською традицією вважається що лелеки привертають до осель щастя, мир та народження діточок.

Також в рамках фестивалю відбудуться: традиційне весілля (субота, неділя); майстер-класи з ковальства, соломоплетіння, гончарства, вишивки, писанкарства тощо; лекції    з     етномузикології,     історії,     антропології,     етнографії, етноорганології, етнопсихології та інших наук; виступи кобзарів та лірників; традиційні українські танці під троїсті музики; виступи українських та закордонних фольклорних гуртів; посиденьки на дворищах старовинних хат зі співами, танцями та народними ремеслами; народні розваги: дитячі ігри, казки, човен-гойдалка, катання на возі по селу, вироблення дерев'яних іграшок та ляльок-мотанок; «Катрусин кінозал» - перегляд українських та світових етнографічних фільмів; «Колиска українських геніїв»; «Україна - лелечий край» - виготовлення гнізд для лелек; ярмарок виробів майстрів-ремісників; традиційний український ярмарок - неодмінний компонент віковічного селянського циклу, як сівба, жнива, весілля; виставка старовинних речей сільського побуту.

версія для друку