українська російська англійська
Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі забезпечує економічний розвиток країни
31.07.2013 | 17:47
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У травні поточного року обсяги експорту українських товарів знову перевищили імпорт, дозволивши скоротити від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за підсумками п’яти місяців, повідомив директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності Мінекономрозвитку Юрій Петровський.

«На відміну від попередніх років і, хочу відзначити, що це вдруге в цьому році після січня, в травні у зовнішній торгівлі товарами ми спостерігаємо утворення позитивного сальдо, яке склалося в сумі 179,7 млн. дол, - зазначив він.

Юрій Петровський повідомив, що позитивні результати зовнішньої торгівлі товарами у травні дозволили поліпшити відповідний показник п’яти місяців. Так, негативне сальдо зовнішньої торгівлі за підсумками січня-травня скоротилося у 2,3 раза – 2,4 млрд. дол., проти 5,7 млрд. дол. за січень-травень 2012 року.

«Утворення позитивного сальдо торгівлі за підсумками певного періоду дозволяє поповнити вітчизняні золотовалютні резерви додатковими надходженнями, що відповідно створює умови забезпечення стійкості економічного розвитку країни», - наголосив експерт Мінекономрозвитку.

За словами Юрія Петровського, основною причиною формування позитивного сальдо зовнішньої торгівлі товарами за підсумками травня, стало перевищення темпів падіння імпорту товарів над експортом.

«Так, при падінні експорту у травні 2013 року на 16,3%, темпи падіння імпорту склали 33,5%. За підсумками січня-травня поточного року експорт товарів скоротився на 3,6% і склав 27,2 млрд. дол., а імпорт – відповідно скоротився на 12,7% і склав 29,6 млрд. дол., - повідомив експерт Міністерства. - Внаслідок того, що темпи падіння імпорту переважали темпи падіння експорту на 9,1 процентних пукти, сальдо торгівлі товарами хоча і склалося негативним в сумі 2,4 млрд. дол., однак воно краще відповідного періоду минулого року на 3,3 млрд. дол., або в 2,3 раза».

За його інформацією, покращення негативного сальдо зовнішньої торгівлі товарами у січні-травні поточного року головним чином зумовлено позитивними змінами у сальдо торгівлі мінеральними продуктами на 3,6 млрд. дол. та продукції машинобудування – на 1,2 млрд. дол. Незначне покращення сальдо також відбулося в торгівлі промисловими товарами (на 187,5 млн. дол.), продукції хімічної промисловості (на 51,3 млн. дол.) та деревини и виробів з неї (на 3,2 млн. дол.).

В той же час Юрій Петровський підкреслив, що певне скорочення експорту товарів зумовлене об’єктивними причинами і перш за все погіршенням цінової кон’юнктури на зовнішніх ринках, та досить вузьким попитом в основних торговельних партнерах України. Внаслідок значної експортоорієнтованості української економіки, скорочення зовнішнього попиту автоматично позначається на показниках розвитку промисловості.

 

 

версія для друку