українська російська англійська
Мін'юст проведе серію круглих столів щодо удосконалення виборчого законодавства України
01.08.2013 | 12:09
Прес-служба Міністерства юстиції

Для додаткового вивчення та обговорення зауважень і рекомендацій Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) та ОБСЄ/БДІПЛ щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів та можливих шляхів їх врахування Міністерство юстиції України протягом серпня – листопада 2013 року планує провести цикл круглих столів із залученням народних депутатів України, представників політичних партій, зацікавлених державних органів, інститутів громадянського суспільства, наукових кіл, експертів Ради Європи, ОБСЄ та ЄС, засобів масової інформації.

Засідання першого круглого столу відбудеться 13 серпня 2013 року у приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України (вул. Інститутська, 7) і буде присвячене обговоренню зауважень та рекомендацій Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) та ОБСЄ/БДІПЛ стосовно внесення змін до Конституції України (зокрема, щодо зміни положень Конституції України (частин другої та третьої статті 76) в частині встановлених вимог до кандидатів у народні депутати України). Обговорюватиметься низка питань: можливість балотуватись на виборах особам, які мають судимість; надання можливості балотуватися в народні депутати України особам, що проживають на території України менше п’яти останніх років; надання можливості іноземцям брати участь у проведенні передвиборної агітації.

До участі у засіданні круглого столу запрошуються науковці, експерти, громадські діячі. Бажаючі взяти участь у засіданні круглого столу можуть до 7 серпня 2013 року звернутися для реєстрації до Управління конституційного та адміністративного законодавства Міністерства юстиції України. Контактна особа: Шараг Катерина Дмитрівна, тел.: 279-54-61; k.sharag@minjust.gov.ua.

 

версія для друку