українська російська англійська
Україна планує цьогоріч експортувати 28 мільйонів тонн зерна
01.08.2013 | 13:10
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна активно завойовуватиме нові ринки збуту сільгосппродукції. Так, вітчизняне зерно має піти на нові ринки Східної та Південно-Східної Азії, Близького Сходу, Північної та Центральної Африки. Загалом планується, що обсяги експорту зерна можуть зрости до 28 мільйонів тонн. Про це 1 серпня під час брифінгу на в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Країни Східної та Південно-Східної Азії, Близького Сходу, Північної та Центральної Африки все більше потребують поповнення внутрішнього ринку зерна за рахунок імпорту. І це повинно бути українське зерно. Тому сьогодні Україна націлена на впевнену та навіть агресивну політику на глобальному продовольчому ринку, особливо в його зерновому сегменті», − наголосив Микола Присяжнюк.

Міністр додав, що цьогорічні можливості експорту зерна можуть сягнути близько 28 мільйонів тонн. З них − майже 9 мільйонів тонн пшениці, 2,5 мільйона тонн ячменю та понад 16 мільйонів тонн кукурудзи.

«Хочу зазначити, що вал виробництва та обсяги зовнішніх відвантажень зерна у поточному зерновому році будуть рекордними для України», − наголосив Міністр.

Також очільник відомства додав, що у липні Україна експортувала близько 1,2 мільйона тонн зерна. Переміщено у порти та завантажується на судна ще близько 1,4 мільйона тонн зерна.

 

версія для друку