українська російська англійська
М.Присяжнюк: Аграрії намолотили 28 мільйонів тонн зерна
01.08.2013 | 13:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На півдні України вже завершили збирання ранніх зернових культур. Загалом вітчизняні аграрії обмолотили 90% засіяних озимими площ. При цьому зібрано 28 мільйонів тонн зерна. Про це сьогодні під час брифінгу на засіданні Кабінету Міністрів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Південні регіони України повністю завершили збирання ранніх зернових культур. Загалом у країні аграрії намолотили 28 мільйонів тонн  зерна, обмолотивши 90% засіяних озиминою площ. Хочу зазначити, що цьогоріч нам вдалося забезпечити значно вищі темпи збиральної кампанії порівняно з минулими роками. І збирання буде завершено у максимально стислі терміни», − зазначив Міністр.

 Микола Присяжнюк додав, що аграрії вже зібрали 90% ранньої пшениці, 87% ячменю та 80% жита. Що ж до врожайності зернових, то на сьогодні вона становить 29,8 ц/га, а це на 5 ц/га більше порівняно з попереднім роком. Микола Присяжнюк наголосив, що це вплине на формування собівартості зернових.

«Також хочу озвучити прогнози обсягів валу зерна. Цьогоріч в Україні планують зібрати понад 57 мільйонів тонн зерна. З них найбільшу частку становитиме кукурудза – понад 28 мільйонів тонн. На сьогодні ця культура є найбільш експортоорієнтованою», − зауважив Міністр.

 

 

версія для друку