українська російська англійська
Геннадій Темник: Тарифи на послуги з паркування мають бути економічно обґрунтованими
01.08.2013 | 15:43
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Уряд своїм рішенням удосконалив Порядок формування тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів. Внесені до названого Порядку зміни спрямовані на формування економічно обґрунтованих тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування. Про це на брифінгу повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

«Тарифи повинні формуватися прозоро, а також повинні мати економічно обґрунтовану основу. І цьому Уряд приділяє особливу увагу», - наголосив Міністр.

Він поінформував, що Порядок встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, який раніше мав рекомендаційний характер для органів місцевого самоврядування, які такі тарифи встановлюють, тепер стане обов’язковим для застосування. Це, за словами Міністра, унеможливить встановлення цін на паркування в обхід чітко визначених норм і правил, а отже, унеможливить випадки, коли в одному місті, до прикладу, тариф на паркування в середньому складає 2 грн/год, а в іншому – 10 грн/год.

Очільник Мінрегіону пояснив, що визначення повної планованої собівартості послуг здійснюється із застосуванням нормативного методу на підставі державних і галузевих нормативів використання матеріальних та паливно-енергетичних ресурсів, норм оплати праці, відповідних розцінок, нормативів витрат з управління та обслуговування виробництва з урахуванням витрат з операційної діяльності та фінансових витрат.

«Тарифи, які встановлюються на рівні повної планової собівартості послуг, фіксуються на один рік», - додав Геннадій Темник.

Не менш важливою є і соціальна складова внесених Урядом змін до Порядку формування тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів. Тепер пільгою  безоплатного паркування користуватимуться не тільки законодавчо визначена категорія інвалідів, а й транспортні засоби підприємств, установ, громадських організацій інвалідів, які перевозять інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату та мають на це відповідні підтверджуючі документи Мінсоцполітики.

Геннадій Темник поінформував, що кількість місць для безоплатного паркування має становити не менше 10% від загальної кількості місць на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування, і не менш, як для одного транспортного засобу з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.

Довідково

До планованих витрат з операційної діяльності включаються:

-          планова виробнича собівартість послуг (прямі матеріальні витрати, прямі витрати з оплати праці, інші прямі витрати та загальновиробничі витрати);

-          адміністративні витрати (утримання апарату управління, амортизація нематеріальних активів, утримання основних засобів, оплата професійних послуг, сплата податків та зборів). Адмінвитрати включаються до повної собівартості послуг у розмірі 15 % планової виробничої собівартості послуг.  Темпи зростання адміністративних витрат не повинні перевищувати визначеного рівня інфляції;

-          витрати на збут (утриманням паркувальних автоматів та автоматичних в’їзних і виїзних терміналів, гарантійним ремонтом і гарантійним обслуговуванням) включаються до планових витрат з операційної діяльності у розмірі, що не перевищує 5% планової виробничої собівартості послуг.

Витрати, об’єктивне визначення яких із застосуванням нормативного методу неможливе, плануються на основі фактичних витрат за попередній рік з урахуванням прогнозу індексу цін на промислову продукцію, індексу інфляції, змін мінімальної заробітної плати.

До фінансових витрат належать витрати з виплати відсотків за користування отриманими кредитами, з фінансової оренди тощо та витрати, пов’язані із залученням позикового капіталу для цілей інвестиційної (пов’язаної з основною) діяльності, крім фінансових витрат, пов’язаних зі створенням кваліфікаційного активу.

Розмір фінансових витрат визначається відповідно до законодавства, кредитних та інших договорів.

Рентабельність обчислюється як відношення планового прибутку до повної планової собівартості послуг. Рівень рентабельності не повинен перевищувати 12 %.

 

 

 

версія для друку