українська російська англійська
На Кіровоградщині відкрито другу чергу гірничо-збагачувального комплексу
01.08.2013 | 16:14
Кіровоградська ОДА

Другу чергу гірничо-збагачувального комплексу на Кіровоградщині звели у рекордно короткі терміни – за рік. Експерти стверджують, що такими темпами не будували на всьому пострадянському просторі починаючи з 70-х років уже минулого століття. Голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко відзначив, що новий корпус ГЗК побудований на високому технологічному рівні. Загалом капітальні видатки на реалізацію проекту склали більше 727 млн. грн.

Особливістю технологічного виробництва ГЗК "Велта" є те, що збагачення руд проходить без використання будь-яких хімічних речовин, а тільки завдяки фізичним властивостям самого ільменіту. Зараз планова потужність підприємства становить 185 тис. тонн руди в рік, а введення в дію другої черги дозволить видобувати до 240 тис. тонн. титану. На виробництві працює 400 осіб. Більшість робітників на ГЗК – жителі Новомиргородського та прилеглих районів і тільки четверта частина – профільні спеціалісти, що відбиралися по всій Україні. Середня заробітна плата на комплексі становить близько 3,7 тис. грн.

Голова обласної державної адміністрації відзначив, що підприємство є й прикладом соціально-відповідального бізнесу: у ремонт пологового відділення районного територіального медичного об’єднання "Новомиргородське" було вкладено близько 750 тис. грн. благодійних коштів. Це також стосується позиції керівництва підприємства стосовно житла для своїх працівників. У планах – реалізація програми Глави держави "Доступне житло", яка дозволить працівникам компанії на пільгових умовах брати кредити під будівництво власного житла. - Забезпечення молодих кваліфікованих спеціалістів житлом - це одне із стратегічних завдань Глави держави регіональній владі, - сказав голова облдержадміністрації.

 

версія для друку