українська російська англійська
На сьогодні ремонтні роботи в школах відбуваються відповідно до графіка, - Дмитро Табачник
01.08.2013 | 17:17
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Про це зазначив Міністр освіти і науки під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Сьогодні під час засідання Уряду заслухано звіт Міністерства освіти і науки щодо підготовки навчальних закладів України до нового 2013/2014 навчального року. Усі ремонтні роботи відбуваються відповідно до графіку. Органи управління освітою на місцях разом з Міністерством це чітко контролюють. Передбачається в цьому році капітально відремонтувати більше 2,5 тис. шкіл і близько 14 тис. шкіл проведуть поточні ремонти», - наголосив Дмитро Табачник. 

Міністр повідомив, що у цьому році станом на 1 вересня планується додатково відкрити 47 навчально-виховних комплексів, які будуть поєднувати дитячий садок і початкову школу, близько 360 нових груп в дитячих садках, а також реконструювати понад 120 та відновити діяльність 65 дитячих дошкільних закладів. Таким чином, за словами Дмитра Табачника, упродовж цього року буде створено близько 50 тис. нових місць в дитячих садках.

«Плануємо у школах у цьому році відремонтувати 2600 харчоблоків. На сьогодні ремонт іде чітко за графіком. Відремонтувати 1220 дахів у середніх навчальних закладах. Ці роботи також відбуваються за графіком», - зазначив Міністр.

Щодо професійно-технічних навчальних закладів Дмитро Табачник поінформував, що на сьогодні підготовлено до нового навчального року 84% ПТНЗ.

Окрім того, Міністр розповів про те, що у цьому році забезпечено підручниками 2-гі та 5-ті класи та на рік вперед починається друк підручників для 3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Дмитро Табачник пояснив такі параметри тим, що були прийняті нові державні стандарти початкової та базової школи.

«103 назви підручників для 5-х класів повністю пройшли всі етапи конкурсу, рецензування, відбору в науково-методичних комісіях. Загалом до підготовки підручників залучено понад 5 тис. експертів з усіх регіонів України. Переможцями цього конкурсу стали рукописи 17 видавництв. Загальний тираж підручників – 6,5 млн примірників – це 120% від чисельності п’ятикласників цього року. Тобто буде створено резерв, якщо в наступні роки буде більший контингент учнів у 5-х класах», - зазначив Міністр.

За його словами, усі підручники для 2-х класів у травні надруковані та довезені до обласних управлінь. На сьогодні вони всі роздані по школам. Друк підручників 5-х класів завершено, до 10 серпня всі підручники будуть доставлені до органів управління освітою.

Також Дмитро Табачник повідомив, що учора завершився прийом документів від бажаючих стати студентами вищих навчальних закладів. Під час вступної кампанії подано 2 200 100 заяв від 703 800 абітурієнтів. За словами Міністра, громадські спостерігачі та суворі контролери з опозиції відзначили, що в цьому році без скарг і зауважень працювала Єдина електронна база з питань освіти і проходила вступна кампанія.

 

версія для друку