українська російська англійська
Достатня кількість обладнаних паркувальних місць підвищить безпеку дорожнього руху
02.08.2013 | 10:00
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

За несплату паркування та за необладнання місць паркування паркоматами порушники нестимуть адміністративну відповідальність. Така норма передбачена законопроектом, розробленим Мінрегіоном і прийнята в першому читанні Верховною Радою України. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За його словами, законопроект спрямований на вирішення актуальних питань у сфері паркування. Він визначає підстави та процедури притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб операторів за порушення встановлених Правилами вимог до розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для платного паркування. Також законопроект визначає підстави та процедури притягнення до адмінвідповідальності користувачів майданчиків для паркування за несплату вартості послуг та паркування на місцях, призначених для паркування інвалідів.

Крім того, встановлюється обов’язковість виконавчих органів Київської, Севастопольської та Сімферопольської міських рад, міських рад міст, які є адміністративними центрами областей, забезпечувати розміщення, обладнання та функціонування в межах міст майданчиків для паркування, кількість місць для паркування на яких повинна становити не менш як 10% кількості населення для міста Києва та не менш як 5% кількості населення для міст Севастополя, Сімферополя та міст, які є обласними центрами.

Наприклад, на виконання норм цього закону після вступу його в дію, у Києві має бути обладнано  300 тис. місць для паркування. На сьогодні Київською міською державною адміністрацією визначено близько 25 тис. місць як платного так і безоплатного паркування.

«Необхідно буде скоригувати техніко-економічні показники генеральних планів міст на предмет реалізації цієї норми, в тому числі будуть вноситись зміни в будівельні норми щодо паркувальних майданчиків, що дозволить збільшити їх кількість при реалізації конкретних проектів житлового та громадського будівництва», - сказав Геннадій Темник. Він додав, що такі вимоги мають задовольнити потребу населення у місцях для паркування транспортних засобів, що насамперед вплине на безпеку дорожнього руху. 

 

Довідково

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування транспортних засобів та встановлення відповідальності за порушення правил паркування транспортних засобів передбачає:

несплата водіями за паркування каратиметься штрафом в розмірі від 136 грн. до 204 грн.;

за паркування  автотранспорту на місцях, призначених для паркування інвалідів - штрафом в розмірі від 255 грн. до 306 грн.;

за порушення вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування - штрафом в розмірі від 204 грн. до 510 грн.;

порушення вимог щодо обладнання майданчиків для платного паркування - штрафом в розмірі від 510 грн.   до 1700 грн.

 Складати протоколи про такі порушення будуть посадові особи, уповноважені виконкомами органів місцевого самоврядування.

Розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення на водіїв (за несплату паркування та паркування на місцях для інвалідів) будуть адміністративні комісії при виконавчих органах органів місцевого самоврядування.

Складати протоколи, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення (за порушення вимог щодо розміщення, функціонування та обладнання майданчиків для паркування) буде Держархбудінспекція.

 

 

версія для друку