українська російська англійська
Аналітична група антирейдерської комісії розглянула скарги щодо обтяжливого характеру ведення бізнесу
02.08.2013 | 10:33
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Аналітична група Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств (далі - антирейдерської комісії) констатує, що відповідна державна політика повинна набути чіткого й системного інституційного оформлення.

В ході засідання аналітичної групи, що відбулось 26 липня, були підготовлені матеріали щодо кожної зі скарг надмірного адміністративного навантаження та обтяжливого характеру ведення бізнесу, а також розгляду скарг щодо незаконного позбавлення права власності для більш детального розгляду на засіданні антирейдерської комісії, яке відбудеться найближчим часом.

Зокрема, члени групи  розглянули  12 скарг і звернень підприємств-членів Європейської бізнес асоціації, а також звернення, які були передані під час зустрічей Голови комісії із послами країн-членів ЄС.

Сьогодні, 2 серпня, по кожному з них були підписані та направлені доручення та звернення до відповідних міністерств та відомств, зокрема, Міндоходів, МВС, Мінприроди та Генеральної прокуратури України з метою здійснення перевірок на предмет наявності порушень.

Разом з тим, в ході засідання було проаналізовано стан справ із захистом прав інтелектуальної власності іноземних інвесторів на винаходи і корисні моделі. У зв’язку з цим також готуються відповідні доручення щодо підготовки законодавчих змін.

Крім цього, були розглянуті питання законодавчого визначення поняття «рейдерство» та передбачення в національному законодавстві кримінальної відповідальності за участь і сприяння «рейдерству».

В зв’язку з цим на засіданні антирейдерської комісії визначать доцільність розроблення відповідних законодавчих змін Міністерством юстиції України.

Члени аналітичної групи констатували, що державна антирейдерська політика повинна набути чіткого й системного інституційного оформлення. Головними механізмами її проведення мають стати прийняття і впровадження Державної антирейдерської програми, основною метою якої є послідовна і цілеспрямована реалізація державної антирейдерської політики, визначення комплексу організаційних і практичних заходів, спрямованих на захист законних прав інвесторів та власників бізнесу, унеможливлення протиправного поглинання і захоплення підприємтв.

версія для друку