українська російська англійська
Казахстан запрошує українські компанії до Наукового парку, - В.Семиноженко
02.08.2013 | 12:55
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Казахстан запрошує до співпраці українські компанії та організації, що здійснюють діяльність у різних напрямках прикладних досліджень і дослідницько-конструкторських робіт, в області розробки, виготовлення прототипів і тестування високотехнологічної продукції та технологій, виробництва продукції з високою доданою вартістю.

Як повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, з відповідним листом до нього звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Заутбек Турісбеков.

Він проінформував керівника Держінформнауки України про те, що в Казахстані під егідою Назарбаєв Університету проводиться робота із створення Інтелектуально-інноваційного кластеру (ІІК), у складі якого планується створити Науковий Парк, Центр Комерціалізації, Технопарк та ін.

При цьому одним з основних елементів ІІК стане Науковий парк, на території якого буде створена Вільна економічна зона для розміщення R&D центрів, високотехнологічних компаній і виробництв.

«Потенційними резидентами Парку можуть стати організації, що здійснюють діяльність у різних напрямках прикладних досліджень та дослідно-конструкторських робіт, в області розробки, виготовлення прототипів і тестування високотехнологічної продукції та технологій, виробництва продукції з високою доданою вартістю», - зазначив Володимир Семиноженко.

Основним видом діяльності Наукового Парку буде залучення та розміщення R&D центрів, високотехнологічних компаній і виробництв, надання в оренду лабораторно-виробничої, офісної та соціальної площі резидентам парку, а також надання підтримки новоствореним і компаніям, що розвиваються.

Для створення Парку вже виділено ділянку площею 50 га в мстані.

Планується, що територія буде забезпечена усією необхідною інженерною і соціальною інфраструктурою. На даний момент розробляється концепція і майстер-план Парку. У рамках зазначених робіт будуть сформовані переліки потенційних резидентів, вимоги до об'єктів інфраструктури та умов розміщення резидентів у Парку, механізми взаємодії резидентів з Парком.

«Казахстан запрошує українські організації брати участь у цьому проекті і розмістити R&D підрозділи на території зазначеного Парку», - повідомив Володимир Семиноженко.

 

 

версія для друку