українська російська англійська
Мінекономрозвитку продовжує роботу з визначення засад зовнішньоекономічної політики України
02.08.2013 | 15:45
Прес-служба Міністертсва економічного розвитку і торгівлі

Формування засад зовнішньоекономічної політики на середньостроковий та довгостроковий періоди є дуже важливим та актуальним для України, зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта під час Міжвідомчої наради з цього питання.

«Для України є дуже важливим встановлення чітких засад зовнішньоекономічної політики, які б стали дороговказом для центральних органів влади та суспільства», - вважає він.

Анатолій Максюта повідомив, що на сьогодні потрібно визначити, яким чином засади зовнішньоекономічної політики прописати у діючому законодавстві.

«Питання складне та делікатне, тому що будь-які публічні заяви про якусь політику викликають контрзаяви, а можливо - і контрдії. Тому перед нами стоїть завдання, передбачене Національним планом дій на 2013 рік та Президентом України, - сформулювати ці засади, при цьому щоб вони не були просто лозунгами, які будуть гарно лягати на папір, або гарно звучати як наукові фрази, а бути дороговказом для реальної роботи», - підкреслив він.

На думку експертів Міністерства та фахівців, засади зовнішньоекономічної політики необхідно розглядати як складову державної зовнішньоекономічної діяльності і тому доцільним буде внесення відповідних змін до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

У зазначеному законі пропонується дати визначення терміну «державна зовнішньоекономічна політика України», передбачити її напрями в інтеграційних процесах та відносинах України з іншими країнами, зазначити основні завдання та механізми реалізації зовнішньоекономічної політики держави, внести інші необхідні зміни.

Експерти Міністерства також зазначають, що важливим напрямом є нарощення експортного потенціалу, тому, на їх думку, Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» доцільно доповнити положеннями щодо державної фінансової підтримки експортної діяльності за державними програмами і проектами.

У Міністерстві вважають, що внесення відповідних змін дозволить забезпечити цілеспрямований захист та підтримку вітчизняних товаровиробників на зовнішньому та внутрішньому ринку.

Крім того, ці зміни будуть сприяти зростанню обсягів та оптимізації товарної і географічної структури українського експорту, а також нарощенню інвестицій в розвиток національної економіки.

 

версія для друку