українська російська англійська
М. Присяжнюк: Важливо, аби зернотрейдери фінансували майбутній урожай
02.08.2013 | 18:15
Прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства

Цьогоріч українські аграрії вклали в 1 гектар землі на 300 гривень більше, ніж торік. Ці кошти пішли, в тому числі, на технічне переоснащення та закупівлю високопродуктивного насіння. І Уряд наразі докладає максимум зусиль, аби аграрії без перешкод могли залучати необхідні для цього гроші. Про це в ефірі телеканалу БТБ заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Цього року в 1 гектар української землі аграрії вклали 1900 гривень, що на 300 більше, ніж у минулому. Це свідчить про те, що сільгоспвиробник зрозумів, що необхідно вкладати кошти в технічне переоснащення, закупівлю добрив, високоякісного насіння тощо. Бо в підсумку він отримає значно вищий дохід. Тому, аби для аграріїв кошти стали доступнішими, Уряд вживає цілий комплекс заходів», − зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк наголосив, що в Україні вже працює механізм складських розписок, ведеться робота з банками щодо здешевлення кредитів, готується до відкриття Земельний банк. До цієї роботи мають долучитися і зернотрейдери.

«Наразі дуже важливо, аби зернотрейдери фінансували не лише придбання готового зерна, а й майбутній урожай. Для цього в Україні вже готується законопроект про захист інвестицій в аграрний сектор», − наголосив Міністр.

 

версія для друку