українська російська англійська
Держінформнауки: Публічні бібліотеки мають стати лідерами у впровадженні електронного урядування
02.08.2013 | 18:20
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Презентовано практичний посібник для бібліотек з надання послуг електронного урядування «Влада – Бібліотека – Громада». Видання підготовлено Центральною бібліотекою ім. М.Л.Кропивницького (м. Миколаїв) в рамках впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», виконання умов Меморандуму між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України, Національним центром електронного урядування та програмою «Бібліоміст» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів - IREX з реалізації програми «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування».

Посібник знайомить з основними засадами розвитку електронного урядування в Україні та світі, практичним досвідом бібліотек країн з різним рівнем впровадження е-урядування, містить рекомендації та іншу корисну інформацію щодо організації доступу до послуг електронного урядування в бібліотеках України. Участь у підготовці збірки брали й міжнародні експерти Естонії, Латвії, США, Росії, Казахстану та Білорусі. Використано матеріали Російської, Американської та Української бібліотечних асоціацій щодо ролі бібліотек у наданні доступу до інформації та отриманні електронних послуг. Проаналізовано діяльність Всеукраїнської мережі Пунктів доступу громадян, створеної в рамках Програми сприяння Парламенту ІІ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Місто Миколаїв першим серед органів місцевого самоврядування прийняв п’ятирічну міську програму «Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки», розроблену за участю провідних експертів, громадських організацій, зокрема Фондом розвитку міста Миколаєва. На базі 18 бібліотек міста працюють Центри обслуговування громадян, що є унікальною для України технологією з надання інформаційних, а згодом й адміністративних послуг. 

Публічні бібліотеки України мають стати локомотивами у впровадженні сервісів електронного урядування, майданчиками для діалогу громадян із органами влади, місцями доступу до інформаційних ресурсів. Пропонований посібник – це унікальна можливість отримання нових знань, черговий крок до становлення в Україні інформаційного суспільства та суспільства знань.

Довідково: 20 вересня 2011 р. в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство) започатковано міжнародну ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» (далі   Партнерство), підписавши Декларацію «Відкритий Уряд». Партнерство спрямоване на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, підтримку залучення інститутів громадянського суспільства до формування державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні. Президент України В. Ф. Янукович взяв участь в інавгураційній церемонії Партнерства у м. Нью-Йорку та підтвердив готовність України приєднатися до зазначеної ініціативи. Станом на 1 січня 2013 р. 58 країн підтвердило намір приєднатися до Партнерства.

При Держінформнауки утворено Міжнародну ради Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», до складу якої входять: Представництво Програми Розвитку ООН в Україні, ОБСЄ, Представництво Світового Банку в Україні, Програма «Бібліоміст» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів - IREX, Програма сприяння Парламенту в Україні, Міжнародний фонд «Відродження», Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність», Фонд «Східна Європа», Національний демократичний інститут та компанія «Майкрософт Україна».

 

версія для друку