українська російська англійська
У Міжнародному дитячому центрі "Артек" закінчився Дитячо-молодіжний саміт ОБСЄ
02.08.2013 | 19:10
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У рамках цьогорічного головування України в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з 20 липня по 1 серпня 2013 р. у Міжнародному дитячому центрі «Артек» проходив перший в історії Дитячо-молодіжний саміт ОБСЄ, який був організований Всеукраїнським благодійним Фондом Надії і Добра за сприяння Міністерства соціальної політики України та Міністерства закордонних справ України.

Впродовж майже двох тижнів більше 700 дітей з держав-учасниць ОБСЄ та держав-партнерів, а також традиційних країн-учасниць Міжнародного дитячого фестивалю «Змінимо життя на краще!» дебатували та обговорювали питання у всіх трьох вимірах ОБСЄ, включаючи тематику безпеки, врегулювання конфліктів, принципи нерозповсюдження, навколишнього середовища, захист прав дітей, зокрема, протидію торгівлі дітьми, інформаційний та екологічний блоки та просування процесу "Гельсінкі +40".

У рамках програми проводились тематичні дискусії, відбувались національні презентації та рольові ігри. Тим самим Саміт заклав міцні підвалини для розбудови майбутнього співробітництва молоді регіону ОБСЄ.

Закриваючи Саміт, Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара наголосив: «Переконаний, що молоді має бути надано слово, її роль є дуже важливою у протидії проявам дискримінації та просуванні різноманітності, взаємоповаги та взаєморозуміння. За результатами cаміту молодь прийняла Звернення до міжнародних організацій та глав держав».

Офіційна церемонія закриття Саміту завершилась великим гала-концертом, в якому взяли участь молоді співаки, обдаровані виконавці та танцювальні колективи. Також були присутні Координатор ОБСЄ з протидії торгівлі людьми Марія Грація Джаммарінаро та Спеціальний представник майбутнього головування Республіки Сербія в ОБСЄ Раде Булатович, які високо оцінили зусилля Українського головування в організації проведення цього заходу.

 

 

версія для друку