українська російська англійська
13 регіонів України за І півріччя наростили обсяги прийнятого в експлуатацію житла
02.08.2013 | 20:08
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Перші позиції займають Луганська, Дніпропетровська, Миколаївська та Донецька області. Найбільше скорочення обсягів по відношенню до аналогічного періоду минулого року спостерігається у Кіровоградській, Львівській, Житомирській та Харківській областях. Про це на всеукраїнській селекторній нараді повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«На початку березня місцевим органам виконавчої влади були доведені прогнозно-індикативн показники введення в експлуатацію загальної площі житла. Реалізація цих планів передбачає введення в експлуатацію близько 11 млн. кв. метрів житла, що на 2% більше ніж у 2012 році. Якщо порівняти показники 6 місяців з планом року, то лише у 7 регіонах виконання склало більше 50% від річного завдання. Це Дніпропетровська, Луганська, Донецька, Миколаївська, Рівненська, Вінницька області та Автономна Республіка Крим», - сказав Міністр.

Він наголосив, що місцевим органам виконавчої влади необхідно вжити заходи щодо організації дієвого і системного контролю за ходом будівництва об’єктів, включених до плану року, та сприяти громадянам у реалізації їх права на житло, зокрема через участь у державних житлових програмах.

Що стосується реалізації житлових програм, то відповідно до виділених асигнувань на цей час надано державну підтримку 2037 сім’ям.

«Міністерством здійснюється постійний моніторинг виконання програм. На сьогодні загалом всі програми виконано на 30% від річного завдання. Найкраща ситуація у Севастополі – виконано 79% річного завдання за рахунок активної реалізації програм здешевлення вартості іпотечних кредитів та «доступне житло» 30/70. У Волинській області, де виконання складає 60%, та активно реалізується програма кредитування індивідуальних сільських забудовників «Власний дім».У більшості регіонів виконання знаходиться в межах 20-40%. У Запорізькій та Кіровоградській областях програми виконано лише на 8-9% річного завдання», - констатував Геннадій Темник.

Він звернувся до керівників регіонів з проханням активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо реалізації в країні державних житлових програм. Також очільник Мінрегіону поставив завдання керівникам місцевих органів виконавчої влади взяти під контроль виконання та фінансування житлових програм, насамперед з місцевих бюджетів, та забезпечити координацію роботи банків, забудовників та громадян під час реалізації програми здешевлення вартості пільгових іпотечних кредитів.

 

версія для друку