українська російська англійська
В.Семиноженко: Зроблено ще крок для налагодження електронного діалогу громади і влади
03.08.2013 | 12:17
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Видання спеціального посібника для бібліотек із надання послуг електронного урядування «Влада – Бібліотека – Громада» можна сміливо назвати черговим кроком у напрямку налагодження електронного діалогу громади і влади через систему публічних бібліотек. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

Він нагадав, що Україна приєдналася до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», і таким чином зобов’язалася підвищувати рівень відкритості та прозорості діяльності державних органів, залучати інститути громадянського суспільства до формування державної політики, протидіяти корупції та впроваджувати нові інформаційні технології. Електронне урядування належить до інструментів розвитку інформаційного суспільства, впровадження якого сприятиме створенню умов для відкритого і прозорого державного управління.

«Саме публічні бібліотекице один із соціально важливих інститутів суспільства, який може приєднатися до впровадження електронного урядування. Бібліотеки сучасного рівня готові сьогодні долучитись до надання послуг е-урядування: вони пропонують громадянам безкоштовний Інтернет, доступ до офіційної інформації онлайн, навчання інформаційній грамотності», - наголосив В.Семиноженко.

За його словами, презентований посібник для бібліотек із електронного урядування знайомить з основними засадами розвитку електронного урядування в Україні та світі, практичним досвідом бібліотек країн з різним рівнем впровадження е-урядування, містить рекомендації та іншу корисну інформацію щодо організації доступу до послуг електронного урядування в бібліотеках України.

«З цим посібником корисно ознайомитися представникам публічних бібліотек, органів влади - всім зацікавленим у розвитку електронного урядування та електронної демократії в Україні. Посібник розповсюдять серед публічних бібліотек України», - зазначив Голова Держіфнормнауки.

Він нагадав, що відповідно до Національного плану дій у рамках ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (розпорядження КМУ №220 від 5 квітня 2012 р.), в Україні реалізується ініціатива «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування». У рамках цієї ініціативи проводяться конкурси на проекти залучення населення України до вивчення й використання електронних послуг, ресурсів та інструментів е-урядування, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек.

Довідково

20 вересня 2011 р. в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство) започатковано міжнародну ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд».

Практичний посібник для бібліотек із надання послуг електронного урядування «Влада – Бібліотека – Громада» підготовлений Центральною бібліотекою ім. М.Л.Кропивницького (м. Миколаїв) в рамках впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», виконання умов Меморандуму між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України, Національним центром електронного урядування та програмою «Бібліоміст» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів - IREX з реалізації програми «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування».

версія для друку