українська російська англійська
Cхвалено Стратегію розвитку системи управління державними фінансами
05.08.2013 | 11:00
Прес-служба Міністерства фінансів

Уряд схвалив Стратегію розвитку системи управління державними фінансами. Розпорядження підготовлено з метою визначення основних напрямів та шляхів розвитку системи управління державними фінансами на період до 2017 року.

 До складових системи управління державними фінансами, необхідність розвитку яких знайшла відображення у проекті Стратегії, відносяться:

державна податкова політика;

середньострокове бюджетне прогнозування та планування, програмно-цільовий метод, стратегічне планування на рівні головних розпорядників бюджетних коштів;

управління ліквідністю державних фінансів та державним боргом;

квазіфіскальні операції;

система бухгалтерського обліку в державному секторі;

система державних закупівель;

державні інвестиції;

державний внутрішній фінансовий контроль;

незалежний зовнішній фінансовий контроль;

протидія корупції у сфері державних фінансів;

доступ громадськості до інформації з питань бюджету.

Зміст, складові, структура та обсяг коштів проектів Стратегії та Плану заходів з її реалізації визначено за результатами проведення засідань Робочої групи з розвитку системи управління державними фінансами, обговорень на рівні експертів заінтересованих органів, а також консультацій з представниками програми Єврокомісії СІГМА.

Очікується, що важливим наслідком прийняття акта буде відновлення фінансового співробітництва між Урядом України та Європейським Союзом в рамках Угод про фінансування програм секторальної бюджетної підтримки ЄС, що на сьогодні передбачають надання на безоплатній та безповоротній основі до бюджету України фінансових ресурсів у сумі до 210 млн. євро протягом 2013 – 2015 років для підтримки реалізації державної політики у сферах енергетики, енергоефективності, стандартизації, охорони довкілля, транспорту та управління кордоном.

версія для друку