українська російська англійська
На Волині відкрили перший симуляційний тренінговий центр
05.08.2013 | 10:08
Волинська ОДА

У Луцьку на базі Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання за підтримки Українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» створили симуляційний тренінговий центр для навчання медичних спеціалістів регіону.

Під час офіційного відкриття Центру голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук зазначив, що область багато років працює за підтримки швейцарської програми. «Тренінг та навчання лікарів – це найголовніше на сьогодні, адже застосування нових технологій заставляє спеціалістів рухатись вперед. Медичний бізнес постійно продукує нові технології, за ними важко встигати, але потрібно. Завдяки навчанням, які відбуватимуться в цьому центрі ми змінімалізуємо кількість лікарських помилок. Хоча показники смертності материнства та дитинства на Волині й так - одні з найнижчих в державі, ми повинні їх ще знижувати», - підкреслив він.

  За словами начальника управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігоря Ващенюка, сьогодні у країнах Європи навчання у симуляційних центрах є важливою складовою у професійній підготовці медичних працівників. Для України такі тренінгові центри – це нова високотехнологічна методика навчання медперсоналу. Вона полягає в тому, щоб спеціалісти відпрацьовували практичні навички надання медичної допомоги на манекенах. Обладнання для центрів - це манекени матері, що народжують дитину та новонародженого, який імітує різні небезпечні стани. Симулятори комп’ютеризовані і дозволяють програмувати потрібні сценарії поведінки у типових проблемних ситуаціях, до яких мають бути готовими медики.

Для створення Центру Українсько-швейцарська програма «Здоров’я матері та дитини» куплено обладнання (симулятори матері та дитини SimMom та SimNewB виробництва норвезької компанії Laerdal) на загальну суму 850 тис. грн.

версія для друку