українська російська англійська
Витяги з держреєстру зможуть надавати нотаріуси
05.08.2013 | 15:37
Прес-служба Міністерства юстиції

У Міністерстві юстиції України розроблено та подано на розгляд Кабінету Міністрів України законопроект «Про внесення змін до деяких Законів України щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з  Державного реєстру речових прав на нерухоме майно». 

Дотепер витяги могли надавати нотаріуси лише у випадку вчинення нотаріальних дій. Законопроектом планується зняти ці обмеження, і нотаріус за запитом громадянина зможе надати будь-який витяг, не пов’язуючи це із вчиненням нотаріальних дій.

«Реєстраційні послуги стануть для населення доступнішими, і люди зможуть самі обирати, де їм краще та зручніше отримувати такі витяги: у нотаріусів чи в державних реєстраторів», - так прокоментувала Міністр юстиції України Олена Лукаш пропоновані законодавчі зміни.

За словами Міністра, розширення учасників надання такої послуги допоможе зняти той ажіотаж, який спостерігається в реєстраційних службах.

«Це – один із наших кроків на шляху відкритості і поліпшення публічних послуг», - наголосила Олена Лукаш.

Станом на 01.08.2013 року до державних реєстраторів надійшло 421 755 заяв про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що створює значне навантаження на них, призводить до виникнення черг та  погіршення якості надання послуг. Тож для нормалізації ситуації законопроектом розширено повноваження нотаріусів у цій сфері, адже вони є спеціальним суб’єктом, на якого покладено виконання функції державного реєстратора.

 

версія для друку