українська російська англійська
Черкащина планує до кінця року освоїти майже 3,6 млрд. грн. капітальних інвестицій
05.08.2013 | 16:05
ЧЕРКАСЬКА ОДА

На засіданні колегії Черкаської облдержадміністрації обговорили основні тенденції розвитку економіки, промисловості, сільського господарства та інших сфер життєдіяльності Черкащини.

Зокрема, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб зазначив, що Черкащина вже традиційно лідирує в державі у галузі сільського господарства. Сьогодні область має 1,3 млн. тонн зернових. При цьому якість зерна є набагато кращою, ніж торік.

Сьогодні одним із пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку області є відновлення будівництва, завершення довгобудів, газифікація населених пунктів та зведення нових соціально-значимих об’єктів. Протягом січня-червня 2013 року підприємствами області виконано будівельних робіт на 263,7 млн. грн., що на 0,4% більше проти січня-червня 2012 року. За звітний період освоєно майже 1,2 млрд. грн. капітальних інвестицій, що на 16% більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

До кінця 2013 року очікується освоєння майже 3,6 млрд. грн. капітальних інвестицій.

За підсумком І півріччя в області досягнуто приросту промислового виробництва. Завдяки підтримці Урядом пропозицій обласної влади щодо підтримки місцевого виробника вдалося зберегти автомобільний завод «Богдан», а це 1300 робочих місць. За січень-квітень цього року на підприємстві було вироблено близько 1 тис. автомобілів, а за червень – у 1,6 раза більше.

Активна робота продовжується у напрямку створення нових робочих місць. Так, протягом І півріччя їх створено 15 тис., що на 2,2 тис. більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Ще 250 осіб за сприяння центру зайнятості організували власну справу. Водночас обласна влада працює над полегшенням умов ведення бізнесу. Разом із збільшенням чисельності робочих місць, підвищився рівень середньомісячної заробітної плати. Так, за січень-червень вона становить 2606 грн., що на 7,9% більше, порівняно з відповідним періодом минулого року.

Також розвивається освітня галузь регіону, зокрема, акцент робиться на відновленні та розвитку дошкільної освіти. Так, цьогоріч у с. Краснозір’я Черкаського району відкрито навчальний заклад «Берізка», а на базі вже функціонуючих навчальних закладів додатково створено 12 груп для 230 дітей. Згідно з новими соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича, велика увага приділяється позашкільній освіті та роботі з обдарованими дітьми. Відсоток дітей, охоплених позашкільною освітою, в області збільшився більше, ніж на 4%, а кількість гуртків збільшено на 429. Крім того, заплановано створення Черкаського центру роботи з обдарованими дітьми.

 

версія для друку