українська російська англійська
У рамках реалізації спільного проекту "ОБСЄ-Україна" триває відправка меланжу з Одещини
06.08.2013 | 11:15
Прес-служба Міністерства оборони

З розташування складу ракетного пального Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується на Одещині, відправлено чергову партію компоненту ракетного пального “меланж” загальною кількістю близько 750 тонн. Даний захід відбувається у рамках реалізації спільного проекту Україна – ОБСЄ.

Як повідомив командир військової частини підполковник Олександр Ятлук, отруйна речовина у 15 спеціальних залізничних цистернах, призначених для перевезення хімічно-агресивних рідин, відправлена до Російської Федерації для подальшої утилізації на одному з підприємств оборонно-промислового комплексу, що неподалік міста Ніжній Новгород.

«На даний час зі складу для утилізації уже вивезено третину меланжу. При завантаженні залізничних цистерн було дотримано усіх необхідних заходів безпеки, усі роботи проводились у спеціальних захисних костюмах та з дотриманням технічних вимог, що дозволило уникнути попадання небезпечної рідини в навколишнє середовище», – зазначив командир військової частини підполковник Олександр Яблук.

За ходом відправки компоненту ракетного палива спостерігали представники ОБСЄ, департаменту утилізації Міністерства оборони України та заводу, де виконуватимуть утилізацію. Згідно з умовами продовження міжнародного проекту Україна – ОБСЄ, передбачено вивезення всієї кількості меланжу з Одещини.

Довідково

Фінансову сторону забезпечення даного довгострокового проекту, який розпочато у 2009 році, повністю узяли: Данія, Іспанія, Німеччина, Норвегія, Польща, Угорщина, Фінляндія, Чехія, Швеція та США.

 

версія для друку