українська російська англійська
Волинські аграрії зібрали уже майже 700 тисяч тонн зерна
06.08.2013 | 14:03
Волинська ОДА

На сьогодні серпня господарства Волинської області зібрали ранні зернові на 203,3 тис. га (85,2%), намолочено 659 тис. тонн зерна, урожайність становить 32 ц/га.

Збирання ранніх зернових завершили 228 сільськогосподарських підприємства та фермерських господарства.

Зокрема, ранні зернові вже зібрали у Володимир-Волинському районі. На стадії завершення – у Камінь-Каширському, Рожищенському, Турійському та Любешівському районах.

Фахівці розповідають, що при нинішніх сприятливих погодних умовах  зерно на посівах дозріє за 2-3 дні, воно зразу ж і обмолочується. Перестоювання зрілого зерна немає ні у сільгосппідприємствах, ні у господарствах населення.

 Прогнозований валовий збір зерна становить 895 тис. тонн, що на 25 тис. тонн більше рівня минулого року.

Крім цього, с/г господарства Волині вже розпочали підготовку ґрунту зі звільнених земель під сівбу озимих культур. Заплановано засіяти озимими зерновими 162,8 тис. га та ріпаком 21 тис. га. Здійснюється також засипка насіння озимих та ярих культур, накопичуються мінеральна пожива та засоби захисту рослин для проведення сівби озимих культур. Наявний технічний парк дає можливість виконати визначені обсяги сівби в оптимальні строки та з високою якістю.

 

 

 

 

версія для друку