українська російська англійська
На Хмельниччині зібрано понад 75% ранніх зернових та зернобобових культур
07.08.2013 | 09:22
Хмельницька ОДА

На сьогодні, за словами голови Хмельницької облдержадміністрації Василя Ядухи, з 340 тисяч гектарів ранніх зернових і зернобобових культур в області урожай зібрано з 75% площ, а це близько 250 тисяч гектарів при середній урожайності 41,5 ц/га.

«Коли аналізуємо проведену роботу, то бачимо, що урожай хотів би бути кращим, особливо ярого ячменю. На апаратній нараді зробили висновок, що зберегти валовий збір на Хмельниччині можна тільки шляхом якісного збирання у стислі терміни, адже погодно-кліматичні умови ускладнюють ситуацію», - підкреслив Василь Ядуха.

Нині в Чемеровецькому та Старокостянтинівському районах вирощується озимий ячмінь, який має пивоварні властивості. Керівників господарств обласна влада націлює на те, щоб внести пропорцію в сівозміну в структурі посівних площ саме ячменю - 50% озимого на 50% ярого.

Серед основних завдань, які стоять перед аграріями, голова облдержадміністрації виокремив наступні: «Стоїть завдання в найкоротші терміни заготовити якісне насіння. Паралельно - підготовка ґрунту під проведення комплексу осінньо-польових робіт. Там, де витримують технології, у тому числі і у цьому господарстві, де ми знаходимося, там є результати, незалежно від кліматичних умов».

Окремо, за словами Василя Ядухи, буде проведений детальний аналіз строкатості урожайності по області. «Ми будемо ставити питання щодо вилучення земельних ділянок у тих господарів, як сьогодні сподіваються тільки на погоду, не витримують технології вирощування, обманюють землю. Ми будемо обов’язково звертатися до людей і передавати землю тим структурам, які впроваджують нові технології, досягають гарного результату», - сказав він.

Ще одне завдання - до 15 серпня забезпечити регіональні ресурси і заготовити не менше 110 тисяч тонн зернових. «Для нас важливо, щоб наші хлібопекарські підприємства мали відповідний матеріал для роботи. Перед керівниками міст обласного значення стоїть завдання взяти на контроль роботу хлібопекарських підприємств. Вони також власним бюджетом мають долучитися до даної програми», - підкреслив очільник краю.

 

версія для друку