українська російська англійська
Прем'єр-міністр подякував аграріям, які вже зібрали понад 30 млн. тонн зерна
07.08.2013 | 11:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 7 серпня 2013 року привітав аграріїв з гарним врожаєм і подякував за хорошу роботу: цьогоріч вже зібрано  понад 30 мільйонів  тонн зерна. Зокрема, пшениці намолочено майже 22 мільйона тонн,  ячменю – більше 7 мільйонів тонн, жита -  понад 600 тисяч тонн.

«Я щиро вітаю і дякую хліборобам Одеської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей,  в кожній з яких зібрано понад 2 мільйони тонн зерна. А також аграріїв Миколаївської, Донецької, Вінницької, Кіровоградської та Полтавської областей, де зібрано понад 1,5 мільйона тонн зерна, і аграріїв Черкаської, Херсонської, Хмельницької, Сумської та Київської областей, де  намолочено більше 1 мільйона тонн зерна», - сказав Глава Уряду.

Він заявив, що всього очікується виробництво зернових після доробки обсягом понад 57 мільйонів тонн. Це на 11 мільйонів тонн більше, ніж минулого року. Причому принаймні 75% зерна буде продовольчої кондиції.

Водночас Микола Азаров наголосив, що цього року жнива пройшли ритмічно, були повністю забезпечені технікою, необхідними матеріалами тощо.

«Пішло в минуле, коли жнива перетворювались на «битву за врожай», створювались штаби, щоб рятувати ситуацію, а Уряд приймав термінові рішення про забезпечення пальним або технікою, - зазначив Микола Азаров. - Натомість за останні роки ми створили систему, яка діє без ручного управління, і Міністерство аграрної політики та продовольства завчасно ринковими інструментами забезпечує всі сезонні роботи в сільському господарстві».

 

версія для друку