українська російська англійська
Прем'єр-міністр доручив забезпечити прозорий механізм тарифоутворення на послуги ЖКГ
07.08.2013 | 12:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України  Микола Азаров доручив вжити заходів для недопущення необґрунтованого підвищення тарифів  та забезпечити прозорий і повністю зрозумілий людям механізм тарифоутворення на послуги житлово-комунального господарства. Відповідне доручення Глава Уряду дав під час засідання Кабінету Міністрів України 7 серпня 2013 року.

Микола Азаров зазначив, що літнє затишшя окремі чиновники в регіонах використали для спроб підвищити тарифи на послуги ЖКГ.

«У кількох містах і містечках семи регіонів, де тарифи визначає місцева влада, відбулись такі спроби. Причому цинічні спроби. В одному випадку тариф на водопостачання забажали збільшити на 70%, тариф на послуги з водовідведення - на 98%. В іншому - тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій спробували підняти втричі. І так далі. Де совість у місцевих чиновників і комунальників? Чим може бути обґрунтований такий стрибок тарифів? Вони що, електроенергію купують у Великобританії, а зарплати виплачують як у Норвегії?» - висловив обурення  Микола Азаров, зазначивши, що облдержадміністрації та Мінрегіон повинні були одразу ж закликати ініціаторів таких абсурдних планів до порядку.

«Уряд не дозволить такого знущання з людей. Ніде і нікому не дозволено задовольняти адміністративні чи комерційні апетити за рахунок наших людей», - наголосив Прем’єр-міністр.

Микола Азаров доручив Віце-прем’єр-міністру Олександру Вілкулу та Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадію Темнику негайно проаналізувати всі спроби необґрунтованого підвищення тарифів.

При цьому Глава Уряду наголосив, що треба «використати всі законні можливості, щоб припинити такі спроби, аж до кадрових висновків щодо керівників, які не здатні навести лад на своїй території».

«Ми повинні виключити навіть можливість появи економічно необґрунтованих тарифів. Адже головні складові  тарифів – ціна на газ, електроенергію, розміри посадових окладів тощо – знаходяться в сфері державного регулювання. І ми цілком можемо забезпечити прозорий і повністю зрозумілий людям механізм тарифоутворення», - зазначив Микола Азаров.

Глава Уряду доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та національним комісіям з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг ретельно проаналізувати собівартість тарифів – як базову, так і з врахуванням особливостей регіонів, щоб мати  повністю обґрунтовану «координатну сітку» вартості комунальних послуг.

«Я вимагаю, щоб підготовка до опалювального сезону відбувалась і у плані зменшення собівартості послуг з водо- і теплопостачання. Резерви тут величезні. Їх треба знайти і повною мірою задіяти до початку опалювального сезону. Ми не дозволимо перекладати чиюсь чиновницьку безгосподарність на людей!- сказав Микола Азаров. - А люди повинні бути впевнені, що жодних підстав для підвищення тарифів немає. І тому ніякого підвищення ні в поточному, ні в наступному році Уряд не допустить».

 

 

версія для друку