українська російська англійська
О. Проскуряков: Техногенно-екологічної небезпеки для працівників підприємства та жителів Горлівки немає
07.08.2013 | 15:17
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

7 серпня 2013 року у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбувся брифінг Міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова на тему: «Наслідки ліквідації аварії у м. Горлівка та перші підсумки роботи урядової комісії».

Очільник Мінприроди наголосив, що техногенно-екологічної небезпеки немає, існує тільки соціальна та психологічна проблема, у вирішенні якої повинні взяти участь, як Уряд України, так і обласна, міська органи влади та керівництво підприємства зокрема.

«За першим експрес-аналізами ніяких перевищень за рівнем аміаку ні в ґрунті, ні у воді, ні в повітрі у м. Горлівка не зафіксовано. Перші виміри були зроблені санітарно-епідеміологічною службою в 16:00 в радіусі 800-1000 метрів від точки вогнища аварії. При нормі 0,2 міліграма на куб. м виміри показали 0,1-0,12, тобто норми не перевищили. На відстані 1300-2700 метрів за показниками стаціонарних датчиків, які знаходяться у власності заводу «Стирол», рівень аміаку становить 0,0 міліграма на куб. м», - сказав Олег Проскуряков.

"Вчора на розширеному засіданні мені разом з СЕС, ДСНС, Держгірнаглядом доручили розробити регламент взаємодії всіх служб, а також створити список підприємств, які підпадають під категорію небезпечних в екологічному та техногенному плані. Також доручено розробити регламенти взаємодії цих підприємств зі службами, які контролюють їх діяльність", - зазначив О. Проскуряков.

Також була створена урядова комісія з розслідування причин та ліквідації наслідків аварії під керівництвом Віце-прем‘єр-міністра Юрія Бойка. "Я думаю, що до кінця тижня будуть перші висновки комісії", - заявив Міністр.

Після оприлюднення інформації буде проведено розширене спеціальне засідання Уряду.

 

версія для друку