українська російська англійська
Держспоживінспекція перевірила близько 300 підприємств, що реалізують товари шкільного асортименту
07.08.2013 | 15:58
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

7 серпня у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбувся брифінг Голови Держспоживінспекції України Сергія Орєхова на тему: «Заходи Уряду щодо забезпечення якості шкільних товарів».

На початку зустрічі з представниками мас-медіа України Сергій Орєхов наголосив на тому, що сьогодні Держспоживінспекція України робить акцент на ефективному захисті від ризиків, яким споживач не може запобігти самостійно.

Перед початком шкільного сезону завжди збільшується попит на дитячі товари, і не лише шкільного асортименту. Враховуючи актуальність цієї теми, Держспоживінспекція України та її територіальні органи вже перевірили близько 300 підприємств, що реалізують товари шкільного асортименту, в яких встановлено понад 1000 порушень вимог законодавства про захист прав споживачів. Забраковано та знято з реалізації близько 20 тис. од., що становить 40%  від перевіреної кількості. «На жаль, аналіз стану споживчого ринку товарів шкільного асортименту  свідчить про те, що сьогодні намітилася стійка тенденція надходження на  споживчий ринок України товарів з грубими виробничими дефектами, із застосуванням матеріалів, які можуть негативно впливати на стан здоров’я дітей. Ринок заполонили товари невідомого походження», - повідомив Сергій Орєхов.        

Найбільш характерними порушеннями вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації товарів шкільного асортименту є:

 - невідповідність вимогам нормативних документів;

 - відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки;

 - відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, яка допомогла б споживачеві зробити свідомий і компетентний вибір.

Сергій Орєхов звернув увагу на порушення, що найчастіше виявляють спеціалісти Інспекції при перевірках:

- при реалізації дитячого взуття не виконуються вимоги норм чинного законодавства, що стосуються матеріалів для виготовлення устілки, яка обов'язково повинна бути шкіряною, а не синтетичною;

- при реалізації дитячих швейних і трикотажних виробів відсутня інформація про якість і властивості матеріалів, відсутня шкала розмірів і зросту, а також використовуються неякісні фарби. За результатами перевірки верхнього одягу, встановлено, що вміст поліефірних волокон перевищує 70%, тоді як за ГОСТом не повинно перевищувати 40, а підкладка костюмчиків складається на 100 % з поліефіру, тоді як його використання взагалі заборонено. У дитячих шкарпетках замість 100 % бавовни, що має використовуватися за нормативними документами - поліамід і еластан;

- при проведенні перевірки шкільних ранців виявлені неякісні основи кріплення, пошкодження плечових ременів, розірвані шви, деформація фурнітури, тобто те, що заборонено нормами чинного законодавства.

Важливо, щоб самі батьки уважно слідкували за товарами, які купують дітям. «Шановні батьки, звертаю вашу увагу – не купуйте товари дитячого асортименту, в тому числі і шкільні, в місцях стихійної торгівлі. Виявити провину продавця у цьому випадку неможливо. Ви не отримаєте основу для аргументованого доказу своєї правоти - товарний чек, і,  мало того, вам у місцях стихійної торгівлі не нададуть всі необхідні документи, що підтвердять  якість товару», - звернувся Сергій Орєхов до батьків України.

«Враховуючи, що масова торгівля шкільними товарами лише розпочалася, про остаточні результати проведених перевірок ми проінформуємо вас у кінці серпня», - повідомив Голова Держспоживінспекція України.

 

версія для друку