українська російська англійська
На вирішення екологічних проблем Луганщини виділено понад 60 млн. грн.
08.08.2013 | 12:53
Луганська ОДА

На вирішення екологічних проблем Луганщини з обласного фонду охорони навколишнього середовища у І півріччі поточного року виділено 60,99 млн. грн.

Серед основних екологічних проблем області – забруднення атмосфери, малозабезпеченість водними ресурсами та забруднення водних об’єктів, накопичення промислових і побутових відходів та заборонених до вживання пестицидів, а також проблеми охорони еталонних природних територій, заповідних зон.

У зв’язку з цим в області реалізуються 4 регіональні програми екологічної спрямованості. Це обласна програма з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки, Регіональна цільова програма розвитку екологічної мережі Луганської області до 2020 року, Регіональна програма поводження з твердими побутовими відходами до 2020 року і Регіональна комплексна програма захисту від підтоплення території міст і селищ Луганської області на 2010-2019 роки.

Так, на сьогодні у 20 населених пунктах Луганщини ведеться реконструкція та спорудження нових очисних споруд. Триває робота з оздоровлення р. Червона, розпочато розчищення р. Айдар.

Особливу увагу обласна влада приділяє питанню демінералізації шахтних вод. Щорічно шахти регіону скидають близько 180 млн. куб. м шахтно-кар’єрних вод, які проходять примітивне очищення. В результаті – солевміст річкових вод в області за останні 10 років різко зріс. «Ціна вирішення цього питання також досить висока. Проте, за ініціативи керівника Луганщини Володимира Пристюка зараз в області реалізується інвестпроект з демінералізації шахтних вод на шахті ім. Войкова із застосуванням японських технологій та обладнання», – коментує ситуацію директор департаменту екології та природних ресурсів Луганської області Олександр Арапов.

 

версія для друку