українська російська англійська
О. Вілкул: Уряд жорстко контролює ситуацію з тарифами на ЖКГ
08.08.2013 | 13:21
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Уряд жорстко контролює ситуацію з тарифами на житлово-комунальні послуги. У кожному регіоні працюють робочі групи, які перевіряють економічну обґрунтованість тарифів та в разі знаходження порушень звертаються до Держцінінспекції, Антимонопольного комітету, органів прокуратури для вживання відповідних заходів. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, коментуючи питання тарифів в Україні під час робочої наради на об’єкті Київенерго «Реконструкція тепломагістралей ТЕЦ-5».

Він зазначив, що завдяки цим заходам, зокрема, сільська рада с. Руська Лозова Харківської області 30 липня вже скасувала своє рішення про підвищення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення.

Крім того, Олександр Вілкул наголосив, що «там, де є порушення закону необхідно діяти жорстко і оперативно».

«Там, де працюють ринкові механізми необхідно йти через модернізацію та інвестиції. Тільки таким чином ми зможемо забезпечити наших громадян якісними і доступними комунальними послугами», - сказав він.

Віце-прем’єр-міністр також підкреслив, що Урядом впроваджуються енергозберігаючі технології, здійснюється перехід на альтернативні види палива та зменшуються витрати на виробництво та транспортування тепла. Наразі у теплових мережах його втрачається біля 25%. «Під час підготовки до нового опалювального сезону в Україні буде замінено 471 км тепломереж, 66% з яких вже оновлено (312 км). Безумовно, необхідно зробити набагато більше. Але найбільш проблемні ділянки замінюються вже зараз. У Києві «Київенерго» за інвестиційною програмою замінить на нові 32 км трубопроводів. Завдяки цьому в 3 рази буде зменшено втрати тепла на цих ділянках», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, важливим шляхом для утримання стабільних тарифів на ЖКГ є зменшення втрат та безаварійна робота трубопроводів при транспортуванні тепла. З цією метою, зокрема, в Києві триває реконструкція двох ділянок магістральних трубопроводів ТМ-3 та ТМ-4 Теплоелектроцентралі-5 (ТЕЦ-5) «Київенерго» по вул. Промисловій, 1 (Столичне шосе). Загалом ці трубопроводи забезпечують теплом понад 3000 споживачів, серед яких житлові будинки, лікарні, школи, дитсадки. В результаті реконструкції двох магістралей буде замінено майже 700 м зношених труб на сучасні, попередньо ізольовані сталеві та пластикові труби, захищені від шкідливої дії води та тепла. Наразі вже замінено близько 400 м труб.

Термін експлуатації нових труб становить 50 років, що вдвічі більше за старі. Завершення реконструкції та введення в експлуатацію цих ділянок заплановано на початок 4 кварталу 2013 року.

Загалом в 2013 році Київенерго за інвестиційною програмою замінить на нові 32 км труб (у 2-х трубному вимірі), з яких 7 км магістральних трубопроводів великих діаметрів (500 -1200 мм) та 25 км розподільчих мереж.

«Завдяки реконструкції тепломережі буде в 3 рази зменшено втрати тепла на цих ділянках, підвищена безаварійність тепломереж, що сприятиме підвищенню якості теплопостачання громадянам та енергоефективності всієї тепломагістралі, а також - збереженню стабільності тарифів на теплопостачання», - сказав Олександр Вілкул.

Також триває модернізація самої ТЕЦ-5 – однієї з найбільших теплоелектроцентралей в Україні. Зокрема у 2012 році відбувся капітальний ремонт енергоблоку № 2 та реконструкція повного циклу установки хімводоочищення на ТЕЦ-5.

У 2013 році проведено капітальний ремонт енергоблоку №3 із заміною головних паропроводів котла та допоміжного обладнання, електродвигуна живильного насосу, встановлення гідромуфти насосу теплових мереж.

Наразі ведуться роботи з реконструкції внутрішніх мереж ТЕЦ-5, які постачають тепло в тепломагістралі міста.

У нараді також взяли участь Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, перший заступник Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко, генеральний директор ПАТ «Київенерго» Олександр Фоменко, директор СВП «Київські теплові мережі» Євген Глушак.

 

версія для друку