українська російська англійська
Завершено роботу над нормативними актами у рамках реформи депозитарної моделі
08.08.2013 | 15:38
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на виконання Закону «Про депозитарну систему України» встановила вимоги до договорів між Центральним депозитарієм цінних паперів та вітчизняними й іноземними депозитарними установами; договорів про обслуговування рахунка в цінних паперах та випусків цінних паперів, в тому числі, права та обов’язки сторін. Проекти рішень були затверджені на плановому засіданні регулятора, яке відбулося 6 серпня 2013 року.

Зокрема, вимоги до депозитарного договору між депозитарною установою і Центральним депозитарієм цінних паперів поширюються на депозитарні установи та Центральний депозитарій при укладенні депозитарних договорів між ними, внесенні змін та доповнень до них.

Вимоги до договору про кореспондентські відносини регулюють відносини між Центральним  депозитарієм цінних паперів та депозитарієм іноземної держави або міжнародною депозитарно-кліринговою установою.

У свою чергу вимоги до договору про обслуговування рахунка в цінних паперах поширюватимуться на власників, у тому числі державу/територіальну громаду, управління цінними паперами якої здійснює суб’єкт управління об`єктами державної власності/комунальної власності, визначений відповідно до законодавства, співвласників цінних паперів, нотаріусів, на депозит яких внесені цінні папери та депозитарні установи при укладенні договору про обслуговування рахунку в цінних паперах.

А вимоги до договору про обслуговування випусків цінних паперів між емітентом і Центральним депозитарієм поширюватимуться на емітентів та Центральний депозитарій при укладенні договорів про обслуговування випусків цінних паперів. Відповідно до такого договору Центральний депозитарій відкриває рахунок у цінних паперах емітента та здійснює обслуговування корпоративних операцій емітента відповідно до встановленої Законом України «Про депозитарну систему України» компетенції.

Додамо, що ці чотири документи були розроблені та прийняті Комісією на виконання Закону України «Про депозитарну систему України» з метою дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства та забезпечення захисту прав учасників фондового ринку.

Найближчим часом  проекти рішень будуть направлені на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

 

 

версія для друку