українська російська англійська
На Хмельницькій АЕС реалізують проект автоматизованої інформаційної системи
08.08.2013 | 16:50
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

З 6 по 8 серпня 2013 року у ВП ХАЕС відбулася нарада робочої групи спеціалістів ТОВ «Вестрон» та Хмельницької АЕС за проектом EuropeAid/131899/C/SER/UA: «Розробка та впровадження автоматизованої інформаційної системи підтримки оператора на основі алгоритмів симптомно-орієнтовних аварійних інструкцій» (АІС СОАІ).

ТОВ «Вестрон»( м.Харків) є спеціалізованою компанією з виконання повного комплексу робіт з автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУ ТП) промислових підприємств, включаючи проектування, виготовлення, випробування, постачання, впровадження і супровід в експлуатації систем, устаткування і програмного забезпечення АСУ ТП атомних і теплових електростанцій, інших промислових об'єктів.     

Проект передбачає відмову від багатьох паперових процедур за допомогою автоматизованої інформаційної системи підтримки оператора, що дозволить удосконалити роботу оперативного персоналу. Впровадження даної системи на повномасштабному тренажері (ПМТ) блочного щита управління (БЩУ) дозволить проводити підготовку персоналу швидше та ефективніше.    Стартову нараду з цього проекту було проведено в січні 2013 року. Для вирішення проблемних питань, погодження технічного завдання та технічної специфікації обладнання АІС СОАІ організовано серпневу зустріч.

Підбиваючи підсумки наради, головний інженер з проектів інформаційних систем  ТОВ «Вестрон» Віталій Тилінський зазначив, що всі проблемні питання вирішено успішно та окреслено план подальших дій.

Реалізувати зазначений проект заплановано до 2017 року в декілька етапів. Перший – розробка та впровадження даної системи на повномасштабному тренажері БЩУ. Після детальної  перевірки на ПМТ буде вирішуватися питання про реалізацію автоматизованої інформаційної системи підтримки оператора на першому енергоблоці Хмельницької АЕС.

 

   

 

версія для друку