українська російська англійська
Держспоживінспекція зняла з реалізації 40% з перевірених 1255 тонн продовольчих товарів
08.08.2013 | 19:26
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

Профілактика і попередження правопорушень у сфері захисту прав споживачів  – один з головних напрямків роботи Держспоживінспекції України та її територіальних органів.

Усього за 1 півріччя було перевірено близько 1255 тонн продовольчих товарів, у т.ч. хлібобулочних, макаронних та кондитерських виробів, цукру, рибо- та молокотоварів, масложирової та плодоовочевої продукції, чаю та кави, продуктів дитячого харчування, яєць курячих, зокрема м'ясотоварів 146 тонн.

Забраковано та знято з реалізації 40 % від перевіреної  кількості, у тому числі через:

відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки – 51 %;

відсутність інформації про товар – 43 %;

невідповідність вимогам нормативних документів – 27 %;

вичерпаний термін придатності – 2 %.

«У ситуації, що склалася на споживчому ринку України, я звертаюся до споживачів: не будьте байдужими до свого здоров’я та здоров’я ваших близьких. Адже якщо ви помітили продукцію, термін придатності якої минув, а також зафіксували факт порушення правил торгівлі суб’єктами господарювання, та не звернулися до Держспоживінспекції України або її територіальних органів, ви тим самим допомагаєте недобросовісних підприємцям продовжувати наносити моральну, а іноді і фізичну шкоду, на яких вони заробляють свій прибуток. Споживча самосвідомість, у таких випадках, повинна бути на першому місці», – наголошує Голова Сергій Орєхов.

версія для друку