українська російська англійська
Держінформнауки: Україна братиме участь у створенні колайдера важких іонів NICA
08.08.2013 | 19:05
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

8 серпня 2013 р  в м. Дубна, Російська Федерація, відбулася міжнародна нарада Повноважних Представників Урядів держав-членів ОІЯД за темою «Перспективи співробітництва мега-сайенс проекту NICA», в якій взяв участь Перший заступник Голови Держінформнауки Борис Гриньов, , представники Міністерства освіти і науки Російської Федерації, Федерального міністерства освіти і науки Федеративної Республіки Німеччина, Асоціації німецьких центрів досліджень ім. Гельмгольца, Департаменту науки і технологій Південно-Африканської Республіки, Агентства з ядерного регулювання Республіки Болгарія та Державного комітету з науки і технологій Республіки Білорусь.

За результатами наради представники України, Білорусії, Болгарії, Німеччини і Казахстану підписали протокол про наміри брати участь у створенні колайдера важких іонів NICA у підмосковній Дубні.

З огляду на те, що проект «Комплекс NICA» є світовим лідером у галузі досліджень із фізики важких ядер високих енергій та вже понад 300 вчених з 70 інститутів 32-х країн беруть участь у його підготовці, участь України у проекті NICA надасть можливість українським науковцям проводити фундаментальні дослідження, здійснення яких недоступно в інших прискорювальних центрах світу. Ці дослідження, насамперед, спрямовані, на вивчення надщільної ядерної речовини, що існувала на ранніх стадіях еволюції Всесвіту та існує в надрах нейтронних зірок. Крім цього, участь у цьому проекті надасть можливість українським науковцям виконувати широкий спектр інноваційних та прикладних робіт, здійснювати прикладні дослідження у галузі альтернативної ядерної енергетики, пучкової вуглецевої терапії, проводити тестування електроніки і біологічних об'єктів для космічних програм на унікальних пучках важких ядер та ін.

Залучившись до проекту, українські науковці та інженерно-технічний персонал матимуть змогу отримати досвід, який в майбутньому дозволить створити новий напрям у галузі медичної техніки. Також, участь у мегапроекті NICA надасть можливість фахівцям із України працювати на складній медичній техніці, яка наразі закупається для проекту. Окрім того, зазначене сприятиме заснуванню нових спеціальностей, а саме – ядерна медицина для медиків і медична техніка для інженерів.  

Приєднання України до проекту NICA надасть можливість залучити високотехнологічні галузі промисловості України до реалізації проекту, отримати додаткові замовлення на створення високотехнологічної продукції 5 – 6-го укладів та сприятиме відродженню галузі мікроелектроніки в Україні.

 

версія для друку