українська російська англійська
Незаконна міграція: тиск не зменшується
12.08.2013 | 11:07
Прес-служба ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ

Державна прикордонна служба України відзначає, що внаслідок вжитих заходів, впродовж останніх років вдалося суттєво обмежити потік нелегальних мігрантів до країн ЄС. Водночас ситуація нинішнього року свідчить, що натиск незаконних мігрантів на державний кордон України не зменшується. Більше того, «шукачі кращої долі» намагаються знайти все нові способи незаконного перетину кордону.

Лише за останні 5 днів прикордонники кілька разів затримували організовані групи незаконних мігрантів. 3 громадянина В’єтнаму намагалися незаконно перетнути кордон на ділянці Чопського загону, 5 громадян Грузії – на ділянках Мостиського та Чернівецького загонів, а 6 Громадян Шрі-Ланки – на ділянці Чернівецького загону. Незважаючи на те, що спільними зусиллями правоохоронних органів України та суміжних держав вдалося припинити діяльність китайського, індуського, пакистанського, іракського та арабського каналів, незаконні мігранти знаходять для реалізації своїх намірів все нові шляхи.

Останніми роками міграційна ситуація в Україні зазнала певних змін. Зокрема, відбулася переорієнтація на переправлення громадян країн пострадянського простору, в першу чергу Грузії, Росії та Молдови; збільшилася кількість випадків використання процедури легального в’їзду, студентського каналу та використання процедури набуття статусу біженця для тимчасової легалізації іноземців в Україні, зокрема, громадян Сомалі, Афганістану та В’єтнаму. Заслуговує на увагу і тенденція щодо збільшення потоку громадян Сирії (через нестабільну ситуацію в країні).

У 2012 році 68% мігрантів, затриманих за незаконне перетинання кордону та інші правопорушення, були вихідцями із пострадянських країн, переважно Молдови (740 осіб), Грузії (219), Росії (119 – вихідці із Чечні), Азербайджану (92), Вірменії (84), Узбекистану (72), Таджикистану (59), Киргизстану (50) та Казахстану (17). 

У першому півріччі 2013 року  їх частка становить 65% від кількості мігрантів, затриманих за незаконне перетинання кордону та інші правопорушення. Переважно це громадяни Молдови (217 осіб), Грузії (111), Росії (56 – вихідці із Чечні), Вірменії (32), Азербайджану (16), Узбекистану (14), Таджикистану (11) та Киргизстану (6).

З огляду на зазначене, з ініціативи Адміністрації Державної прикордонної служби України, днями відбудеться спільна міжвідомча нарада за участю представників СБУ, МВС, ДМСУ та Міносвіти, в ході якої планується провести аналіз міграційної ситуації в Україні та окреслити проблемні питання в організації протидії незаконній міграції і визначити подальші напрямки спільної роботи, в першу чергу, в контрольованих прикордонних районах.

 

 

версія для друку