українська російська англійська
Цьогоріч в Україні зберуть винограду на 9% більше, ніж торік
12.08.2013 | 15:33
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Цьогоріч в Україні планується зібрати півмільйона тонн винограду. А це на 9% більше, ніж торік. Аби ще більше наростити продуктивність вітчизняного виноградарства, Мінагрополітики ініціюватиме відповідні зміни до бюджету та Програми активізації розвитку економіки. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Сезон збирання винограду цьогоріч розпочнеться на кілька тижнів раніше, ніж торік. І вже за попередніми розрахунками ми можемо назвати цей рік урожайним для виноградарів. Адже планується зібрати близько 500 тисяч тонн винограду. А це на 9% більше, ніж минулого року», − зазначив Міністр.

Очільник відомства наголосив, що сприяють такому зростанню ті виноградники, які були закладені завдяки програмі державних компенсацій. Ці кошти надходили від дії 1,5-відсоткового збору на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства з 2001 року. Зокрема, Микола Присяжнюк наголосив, що у сільгосппідприємствах плодоносять 64 тисячі гектарів виноградників. З них майже 32 тисячі гектарів було закладено саме завдяки цій програмі.

«Ми бачимо, що 1,5-відсотковий збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства є ефективною програмою підтримки. Тому Мінагрополітики ініціюватиме зміни до держбюджету на 2013 рік. Тобто ми пропонуємо виділити на закладення молодих садів та виноградників 1,2 мільярда гривень зі спецфонду», − зауважив Міністр.

Також Микола Присяжнюк зазначив, що Мінагрополітики пропонуватиме передбачити у Державній програмі розвитку активізації економіки 1,3 мільярда гривень на фінансування галузі у 2014 році. А це допоможе забезпечити імпортозаміщення винограду та продукції з нього.

 

 

версія для друку