українська російська англійська
Підсумки весняно-літнього водопілля засвідчили надійність та безпеку роботи станцій ПАТ "Укргідроенерго"
12.08.2013 | 18:15
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Гідроелектростанції ПАТ «Укргідроенерго» успішно пропустили весняно-літнє водопілля 2013 року.

«Всі гідроагрегати ГЕС компанії працювали без зауважень, що свідчить про високу надійність та безпеку їх роботи. Ключову роль у цьому відіграє реконструкція та заміна застарілого обладнання, які тривають у рамках реалізації Проекту «Реабілітація ГЕС ПАТ «Укргідроенерго. На станції встановлюється нове сучасне та більш ефективне гідротехнічне та електросилове устаткування, автоматизовані системи контролю, які в комплексі надають велику впевненість та спокій керівництву та персоналу нашої компанії за роботу ГЕС у такі відповідальні паводкові періоди», - заявив генеральний директор компанії Ігор Сирота.

За його словами, обладнання ГЕС успішно пройшло чергове випробування у складних умовах та пропустило всю паводкову воду без шкоди екології та населенню, яке на законних підставах проживає поблизу головних річок країни.

“Окрім цього, ми змогли перевищити план з виробітку електроенергії на своїх станціях, довівши показники виробленої електроенергії до рекордних за останні роки. У квітні було вироблено більше двох мільярдів кіловат годин, у травні - майже два мільярди, та у червні – півтора. Це значно вище запланованих обсягів та вдвічі більше, ніж торік”, - зазначив керівник ПАТ «Укргідроенерго».

Він нагадав, що за півроку компанія виробила 8 997,633 млн.кВтг електроенергії, що на 3 126,097 млн.кВтг. або на 53,2% більше ніж в минулому році - 5 871,536 млн.кВтг. “Це майже дев’ять мільярдів екологічно чистої та дешевої електроенергії за півроку. На фоні загального скорочення виробництва електроенергії на 3,2% в цілому по Україні проти минулого року. Доля гідроенергетики в структурі виробництва за перше півріччя сягнула 9,5%, що на 3,4% більше, ніж торік. Питома вага електроенергії, виробленої на ГЕС та проданої на оптовому ринку електроенергії в другому кварталі сягнула майже 14%. Це надзвичайно високий показник та важливий для стабільної роботи об’єднаної енергосистеми України», - сказав Ігор Сирота.

Окрім цього, за його словами, кількість води, яка проходила через водоскиди на Каховській ГЕС у холостому режимі, також була досить великою, адже станція була не в змозі пропустити такий обсяг води через існуючі гідроагрегати. Загалом у холостому режимі на цій станції було пропущено більше 6,5 кубокілометрів води. “Це вкотре вказує нам на необхідність якомога швидшого вирішення питання щодо початку будівництва Каховської ГЕС-2, техніко-економічне обґрунтування якої знаходиться на завершальній стадії. Це дасть змогу збільшити виробіток електроенергії на станції, яка замикає Дніпровський каскад ГЕС та дасть змогу ще більш ефективно використовувати водний потенціал річки Дніпро”, - зазначив він.

 

Довідково

Водопілля на Дніпрі біля міста Києва проходило з 1 квітня по 21 червня 2013 р. загальним об’ємом 27,5 куб. км (104% норми), у тому числі по Київському водосховищу - 22,2 куб. км та по річці Десна - 5,3 куб. км. Максимум припливу до Київського водосховища спостерігався 3 травня величиною 5500 м3/с (122% норми, 24% забезпеченості). Він визначався проходженням вищої за середні значення максимальної витрати водопілля та повільним зниженням витрат Прип’яті, які також були вищими за середні багаторічні. Максимальні витрати р. Десна спостерігалися в період з 29 травня по 4 червня величиною 934 м3/с (49 % норми, 74 % забезпеченості). Максимальні витрати р. Дніпро біля Києва були відміченні 6 травня і дорівнювали 5730 м3/с (норма 6000 м3/с). Максимальний рівень водопілля на Дніпрі у створі гідрологічного поста Київ було зафіксовано 7 травня висотою 657 см над умовним нулем поста (93, 57 м БС). Порівняно з початком квітня, загальний підйом дорівнював 1,8 м.

Завдяки вжитим заходам з підготовки водосховища до приймання великої води, пагубних наслідків для населення та нересту риби не відбулося. Весь обсяг приточної повеневої води, як і заплановано, було прийнято в підготовлені водосховище.

Компанія у своїй діяльності приділяє окрему увагу не лише технічному стану дамб, але й обладнанню, яке експлуатується ПАТ “Укргідроенерго”, та завжди відкрита для громадськості щодо об’єктивного висвітлення реального стану справ у галузі.

 

версія для друку