українська російська англійська
На будівельний майданчик Дністровської ГАЕС успішно доставлено робоче колесо другого гідроагрегату
13.08.2013 | 10:06
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Робоче колесо гідроагрегату №2 Дністровської ГАЕС, яке на замовлення ПАТ "Укргідроенерго" виготовив завод ВАТ "Турбоатом", успішло доставлене на будівельний майданчик станції.

Діаметр робочого колеса складає 7,3 м, а висота - 2,8 м. Його вага - 121 т. Для транспортування деталі майже через всю територію України компанія залучила фахову транспортну організацію, адже залізничним шляхом здійснити це було неможливо. Операцію з доставки робочого колеса виконала ТОВ "Чорноморенергоспецмонтаж", в наявності якої є спеціальні потужні трейлери. Ця компанія виконувала доставку й першого робочого колеса для ГА №1.

Для транспортування робочого колеса до місця призначення було розроблено окремий маршрут, так звану «дорожню карту». Маршрут підібраний згідно з навантаженням на автошляхи та мостові переходи (останніх буде задіяно аж 88), через які провезли великогабаритний вантаж, що складався з шести частин. Деякі відрізки автотраси навіть довелося переобладнати для проходження трейлеру.

Робоче колесо – це одна із найважливіших частин гідротурбіни. Воно перетворює енергію води в обертову енергію, яка в свою чергу, буде перетворюватись на електричну.

Раніше, на початку серпня, на будівельний майданчик з Харкова також було доставлено вал турбіни.

Укргідроенерго докладає всіх зусиль для виконання взятого на себе зобов’язання перед Президентом України та державою щодо введення в експлуатацію 2-го гідроагрегату першої черги Дністровської ГАЕС до кінця 2013 року. За підтримки Президента та Уряду України ПАТ "Укргідроенерго" за участю своїх стратегічних партнерів успішно та вчасно працює над завершенням складного процесу – зборкою вже другого гідроагрегату найбільшої за проектом будівництва гідроакумулюючої електростанції в Європі.

Нині будівництво першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів у самому розпалі. Повним ходом ідуть будівельні та монтажні роботи для здійснення запуску другого гідроагрегату максимальною потужністю 324 МВт у турбінному режимі та 421 МВт – в насосному. Унікальність станції у тому, що вона працює в режимі «насос – турбіна» та дозволяє використовувати акумульовану в нічний час гідроенергію для виробництва електроенергії під час пікових навантажень на мережу. Протягом літа та осені на станції повинні завершитися всі роботи на шахті другого гідроагрегату, які дадуть можливість виконати монтаж турбіни та генератора.

Пуск 2-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС є стратегічним завданням для вітчизняної енергетики та вугільної промисловості. Цей проект внесений в енергетичну стратегію розвитку до 2030 року.

Основним замовником будівництва Дністровської ГАЕС є ПАТ "Укргідроенерго". Все обладнання, більшість якого є унікальним та не має світових аналогів, виготовляється вітчизняними машинобудівельниками, зокрема, ВАТ "Турбоатом", ДП "Електроважмаш" та ВАТ "Запоріжтрансформатор".

 

Довідково

Перший гідроагрегат потужністю 324 МВт у турбінному та 421 МВт у насосному режимах введено у промислову експлуатацію в кінці 2010р. Гідроагрегати №2 та №3 заплановано ввести в експлуатацію у 2013 та 2014 відповідно. Таким чином буде завершено будівництво першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів. Згідно проекту Дністровська ГАЕС буде складатися із 7-ми гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 у насосному.

Після завершення будівництва Дністровська ГАЕС забезпечить підвищення надійності енергопостачання та розширить можливості енергосистеми держави. Зокрема, існує технічна можливість підтримувати якісну електроенергію, як по лінії 330 кВ в Молдову, так і по лінії 400 кВ в Румунію, виділивши на ці лінії окремо один або два блоки ГАЕС, ізольовано від України. Завершення будівництва посилить енергетичну конкурентоспроможність України, зміцнить енергетичну безпеку.

Дністровська ГАЕС має стати не лише найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи, а й шостою за масштабами гідроенергетики у світі.

На будівництві задіяні майже 2 тис. вітчизняних будівельників.

 

версія для друку